Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek majonézes krumplih...

Szerintetek majonézes krumplihoz meg lehet 1 nappal előbb főzni a krumplit+Tojást?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
úgy igen hogyha a burgonyát még forrón meghámozod és ha kihült szobahőre megy a hütőbe . a tojást nem kell megpucolni de az lenne a legjobb ha összeállítanád a salátát és úgy behütenéd . az ízek jobban összeérnek.
2012. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sőőőt! sokkal finomabb lesz. én előző nap mindig sós-ecetes-cukros, lilahagymás lébe teszem a kockára vágott főtt krumpli. egész éjjel ebben a finom lében áll. másnap leszűröm és összekeverem a majonézes-tejfölös-mustáros-borsos mártással.

a tojásokat előző nap a héjában fővő krumplival megfőzöm,hűtőben tartom és másnap teszem a kész majonézes krumpliba.

2012. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha megcsinálom az egész salátát, nem fogja a krumpli nagyon felszívni a mártást? 2. válaszoló: én is imádom ecetesen,de a párom sajnos nem így az kimarad, csak simán rakjuk bele a hagymát.
2012. okt. 3. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A főtt krumpli nem szív fel semmit.

Tényleg jobb íze lesz ha egy napig áll.

2012. okt. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy menetben csinálhatsz kétfélét is, az eceteset és a simát is. nem hiszem, hogy megsértődne a párod, hogy Te másképp is szereted.

lehet, hogy meg is fogja kóstolni, és megszereti.

amúgy tényleg nem lesz semmi baja, ha, csak a mártásban hagyod előző nap.

de megint hozzáteszem, hogy az ecetes lében lévő krumplival sokkal ízletesebb, mint sima sós krumplival. persze, ez csak az én véleményem, tégy úgy, ahogy jónak látod.

2012. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából tudom, hogy csinálhatnék 2 félét, de lusta vagyok, sőőt én annyira nem szeretem benne a tojást se. Dehát,ha szeretjük a másikat..:)))

Sőt ettél már olyan krumplisalátát ami csak ebből az ecetesléből, krumpliból és hagymából áll? Én imádom, na de annak tényleg állni kell minimum 1 fél napot :)

2012. okt. 3. 12:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, én így szoktam kétfélét:) fele marad a lilahagymás ecetes krumplisaláta, a felét leszűrve, teszem mártásba, és tojást is teszek mellé.

amúgy én sem vagyok oda a főtt tojásért.

de igazad van, akiket szeretünk, értünk mindent:)

2012. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*** értük... :)
2012. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mindig elözö nap készitem el a krumplisalátát, mert igy sokkal jobban összeáll az ize.
2012. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!