Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aki oliva olajjal főz, az...

Aki oliva olajjal főz, az mindenhez azt használja? Pl. Sült krumpli kisütése?

Figyelt kérdés
és is sokszor szoktam venni, most pont az van itthon és csinálni akarok egy kis brassóit sült krumplival. Ti azt is oliva olajban sütitek ki? vagy pl. a fasírtot, rántott húst? azért érdekelnek, mert ugyebár ezeket valamivel bővebb olajban kell kisütni. :)

2012. okt. 4. 13:58
 1/10 A kérdező kommentje:
ja az elfelejtettem , hogy extra szűz amit használok.
2012. okt. 4. 14:00
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Milyen olivaolajad van? Extra szűzben tilos sütni. Ha csak sima, abban lehet.

Mi csak olivaolajat tartunk otthon (a férjem ragaszkodik hozzá), mindenhez azt használom, de bő olajban semmit nem sütök. Actifry-om van, abba egy kiskanál olaj elég.

2012. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Ja, már közben válaszoltál is. :)

Extra szűzet igazából nem lehet melegíteni, szóval főzni nem igazán ajánlott vele, csak salátákba szabad használni. Állítólag rákkeltő lesz, ha hevítik.

2012. okt. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát rákkeltőnek nem rákkeltő, ha nézd a Paprika tv-t ott kizárólag extra szűz oliva olajjal főznek, sütnek. Már megtudtam közben, hogy MAGAS HŐFOKON VALÓ SÜTÉSHEZ NEM AJÁNLOTT MERT ÁLLÍTÓLAG MEGÉGHET. [link]
2012. okt. 4. 14:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor helyben vagyunk. Az égett olaj rákkeltő. :)
2012. okt. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát ha az olaj megég az látni és érezni rajta amit nyilván nem ennék meg. egyébként én tojást is abban sütök pl tükörtojást de még nem égett meg soha. sőt a gyros húst is bepácolom és utána serpenyőben oliva olajon sütöm. akkor gondolom, itt a sült krumpli és társaira vonatkozik, amit magas hőfokon kell sütni. szóval akkor úgy néz ki vennem kell sima olajat a krumplihoz. :)
2012. okt. 4. 14:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A sült krumplihoz illetve a rántott dolgokhoz nem azt használom, az ára miatt. Rántott húst pl. disznózsírban sütök. De ha valamihez nem kell sok olaj, akkor olívát használok - sokan mondják, hogy nem lehet benne bizonyos dolgokat sütni, mert ha túlhevül akkor keserű lesz, stb. Nekem még sose lett olyan, mindig nagyon finom lett az étel.
2012. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és extra szüzet használok.
2012. okt. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En a bertollitol hasznalok olivaolajat, azt nem tudom h szuz e, bar nem hiszem es otthon is lehet e kapni, de ra van irva hogy suteshez es fozeshez is ok.De en mellette olyanban is sutok , amihez nem kell semmilyen olaj.Pl sultkrumpli.Szerintem ha nagyon ugyelni akarsz az egeszsegre szerezz be Te is egy ilyen haztartasi gepet.Megeri az arat!:)
2012. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tefal actifry a neve , tudom ez itt nem a reklam helye , meg nem is ez a szakmam...csak ajanlom.:))
2012. okt. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!