Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen leves illik a rakott...

Milyen leves illik a rakott krumpli elé, és milyen desszert utána?

Figyelt kérdés
Főzésben viszonylag kezdő pasi vagyok, szeretném kihozni a dolgot minél olcsóbban, és munkatársaimat (2 fő) kell megebédeltetnem egy hétköznap. Köszi a segítséget!

2012. szept. 15. 23:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

Az elé nem szoktunk, az egy tál étel.

Kérdezd meg a leendő partnereidet, hogy nem allergiásak-e valamelyik összetevőre, szeretik-e ezt az ételt, kihagyjál-e belőle valamit, kérnek-e elé levest.

Én krémlevesre gondolok. Zellerkrém például.

A desszertről is érdeklődhetsz, hogy édesszájúak-e vagy sósat ennének inkább. De befejezheted egy kávéval is.

2012. szept. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekem automatikusan a gyümileves,ami eszembe jut,ha rakott krumplit készítek.De akkor már nem csinálnék desszertet.
2012. szept. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképpen valami könnyű leves (pl. borsóleves), és utána egy nem túl nehéz desszert. Mondjuk piskótatekercs.
2012. szept. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Mi egyszer hagymalevest ettünk előtte, de igazából máskor sosem szoktunk hozzá semmit. Egytálétel, jó gazdag, nem is kell hozzá más.
2012. szept. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

A paradicsomlevest szinte mindenki szereti. a betűtésztával még jól el lehet szórakozni is.... :)

A vejem is meg tudja csinálni, igaz be van náluk ragasztva a recept a konyhaszekrény belső oldalára:)

rakottkrumpli után elég egy jó gyömölcsös pudingkehely.

2012. szept. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%

Levest vagy a paradicsom-leves, vagy egy kis pirított tarhonya levest.

Utána pedig sütés nélkülit: pudingot poharakba, vagy max. néhány palacsintát sütsz és pudinggal töltötd, vagy cukrot-fahéjat, esetleg cukrot-kakakót kavarsz össze és azzal töltöd.

2012. szept. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

Csinálnék hozzá egy zöldséglevest galuskával.


Én semmiképpen sem csinálnék levesnek paradicsom - vagy gyümölcslevest rakott krumpli elé, mivel mi rendesen rakunk rá tejfölt ezért kicsit megfeküdné a gyomrunkat úgy vélem.

Mindig kell nálunk leves ezelőtt az étel előtt, hisz hiába mondják hogy egytálétel, önmagában szerintem kevés, csak ezzel mi nem tudnánk jóllakni.


Egy könnyű, finom zöldségleves abszolút illik hozzá.


Ha főzésben kezdő pasi vagy, akkor desszertnek nem igazán merek süteményt ajánlani, nehogy ott élesben rontsd el.

Viszont egy egyszerű pudingot meg tudsz csinálni, és az is tökéletes zárása az ebédnek.

Vagy: veszel cukrászdában pár szelet sütit.


Mindenesetre sok sikert!

2012. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%

Bocsánat 7-eske!

Igaz, hogy nem az én ötletem volt a paradicsom-leves, de azt jó ötletnek tartom. Semmi köze ahhoz, hogy a rakott krumplira mennyi tejfölt teszünk.

2012. szept. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%
Másrészt, ha már valaki előtted írta a kérdezőnek, hogy ő pudingot készítene desszertként, akkor ne akard azt úgy előadni, mintha az a te ötleted lenne.
2012. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Zöldséglevest, húslevest, csirkeragulevest csinálnék előtte, desszertnek egy könnyű piskótát, pl, lekvárosat.
2012. szept. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!