Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Őzlábgombát meg kell mosni?...

Őzlábgombát meg kell mosni? Rántott gombát csinálok vacsira. Meg kell mosni előtte? Mire kell figyelni? Tergnap kaptam, holnapig elállna hűtőben?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Holnapig még igen, de tovább ne tartogasd. ha csak nem túl földes, ne mosd. Inkább egy kefe segítségével szabadulj meg a szennyeződésektől. Nagyimtól tanultam: vad gombát nem mossuk, mert kimossuk az ízét. Az őzláb nagyon finom, bár én nem rántani szoktam, hanem jó kis paprikást főzni belőle. De rántva is biztosan finom lesz, főleg házi majonézzel. Jó étvágyat hozzá :D
2012. okt. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

tényleg ne mosd meg. pírtörlővel is le lehet finoman szedni az esetleges földes részt.

Holnapig semmi baja nem lesz, de ne neylonba tedd, csak papírba.a neylonba befülled, nyálkás lesz, és akkor már durvébban le kell tisztítani.

rántva is finom, de mi is pörköltnek szeretjük jobban.

2012. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
**papírtörlővel:)
2012. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 5. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!