Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell ilyen külső mázat...

Hogy kell ilyen külső mázat csinálni?

Figyelt kérdés
[link] 18as születésnapra csinálnánk ilyen tortát valaki nem tudna linkelni receptet vagy mondani valami ötletet milyen legyen az alap torta és mik kellenek a külső mázhoz?? nagyon köszi

2012. okt. 7. 10:50
 1/3 anonim válasza:
Az alap csak valamilyen vajkrémmel kikevert krém lehet. A kép alapján magas tortát szeretnél. Ezért a tejszínes,túrós, illetve standard gyümölcs töltelék nem jó, mert össze fog esni, ugyanis a tészta magába szívja a nedvességet. Ha nem vagy profi- márpedig ezt sejtem - akkor inkább egy szerényebb, kb 8-10 cm magas tortát készíts. Tortalap, krém, tortalap, krém...A fedőmázat vagy csokoládéval, vagy habfixálóval sűrítsd/keményítsd, hogy ne csorogjon le a torta oldaláról.Szerintem ne vágd túl nagy fába a fejszéd.Vannak könnyebb, és igen dekoratív sütemények, amiket könnyebb elkészíteni.
2012. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Előző vagyok.

Az emeletes tortákat többnyire fém vázzal készítik. Kivétel a nagyon profik. A fém váz egy olyan tartó szerkezet, ami kívülről nem látszik. Olyasmi, mint a virágcsokroknál,koszorúknál a drótozás.

2012. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :) remélem boldogulunk majd vele :)
2012. okt. 7. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!