Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehetne a legfinomabban...

Hogyan lehetne a legfinomabban elkészíteni köretnek a mirelit zöldségeket diétásan?

Figyelt kérdés

Nagyin buta kérdés, elnézést :), de még sosem csináltam párolt zöldséget. Van mirelit brokkolim, karfiolom, répám és kelbimbóm. Natúr husi mellé hogyan készítsem el őket, hogy diétásak legyenek?

Hogyan történik a szimpla párolás? Mivel lehetne feldobni?

Előre is köszi a válaszokat!


2012. nov. 1. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy evőkanálnyi igazi vajat felolvasztasz,hozzá öntöd a vágott/mosott zöldségeket(kb 40 dkg), 1-2 csipetnyi vegetával meg szórod, öntesz hozzá 1.5 dl vizet, összekevered/megforgatod majd fedő alatt lassú tűzön megpárolod(kb 20 perc). Ez idő alatt el is tűnik a víz.

Isteni.

2012. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyan így,azokkal a zöldségekkel,amid van:

[link]


[link]


[link]

2012. nov. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyit ..ha lehet teflonos bevonatú edényt használj,ha nincs..kevergesd.. mert odaég.
2012. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kedves Első! Szerinted az is okés, ha melléteszem a felkockázott csirkehusit és együtt párolódik meg a kettő? Vagy azt külön készítsem el?

2012. nov. 1. 16:22
 5/7 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés: mi más illik még az ilyen párolt zöldségköret mellé, mint a csirkemell? Mivel kísérletezhetek még?

A fogyikúrát is szem előtt tartva természetesen :)

2012. nov. 1. 16:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a húst külön megcsinálnám,azt inkább kissé erősebb lángon pirítanám és rövid ideig(15-20 perc végig forgatva) a kevéske olajon,amit már persze az előző nap befűszereztem,vagy pácoltam.


A legvégén persze össze-dobható a megpárolt zöldség a már megpirított csirkehússal.

2012. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kacsamell esetleg, galamb.
2015. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!