Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2 kg mirelit tökhöz és 1...

2 kg mirelit tökhöz és 1 pohár tejfölhöz mennyi keményítőt tegyek?

Figyelt kérdés
Tökfőzelék lenne. még sosem használtam keményítőt, és fogalmam sincs a mennyiséget illetően. Meg a kalóriákat is számolom, azért is lenne fontos a mennyiség nagyjából. Köszi!!
2012. jan. 31. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért használsz keményítőt? Nem egszséges. Sürítéshez inkább keverj el egy-két egész tojást a tejfölben. Annyi elég.
2012. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most már megvettem és azt teszem bele. Mennyit tegyek bele?
2012. jan. 31. 22:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Ugyan annyit használj,mintha liszet használnál a habaráshoz


Felhasználási javaslat:

Sütéshez: Az Étkezési keményítõt a liszttel mindig alaposan el kell keverni és át kell szitálni. A sütemények, omlettek, metéltek, rétesek, piskóták és sütõporral készült tészták minõségének javításához a receptben megadott lisztmennyiség 1/4 - 1/2-ét az Étkezési keményítõ pótolja.

Fõzéshez: Az Étkezési keményítõt kevés hideg folyadékkal (víz, leves) tejsimára keverjük és állandó keverés közben a forró ételhez adjuk, majd egyszer felforraljuk.

Fontos: Az Étkezési keményítõvel sûrített leveseket és mártásokat nem szabad hosszabb ideig fõzni, különben a keményítõ hatása csökken

2012. jan. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 doboszoli ***** válasza:
100%

Jó sok kaprot tegyél bele, meg egy laza lisztes habarással, és 2-3 belekevert tojássárgájával sűrítsd!

A keményítőt hagyd meg az ingek mosásához.

2012. febr. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A keményitönek nem kevesebb a kalóriatartalma, mint a lisztnek, és ugyannyi kell belöle süritéshez, mint a lisztböl, tehát fogyókúraként teljesen értelmetlen. Viszont a keményitövel behabart ételnek az ize és az állaga is más, ezért nem lehet vele helyettestiteni a lisztet úgy, hogy hasonló legyen a végeredmény.

Viszont egy nagy adag fözelékbe normál esetben tesz valaki 1-2 evökanál lisztet, az az egész adagra számitva jóformán nem számit kalória szempontjából. Értelmesebb rendesen megcsinálni a fözeléket, és egyszerüen kevesebbet enni belöle valamennyivel.

2012. febr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ismerőseim is bőszen fogyóztak, és keményítőt használtak. bevallották azonban, hogy nagyon rossz lett az állaga, valósággal megútálták a főzelékeket.

állítólag ugyanannyi kell, mint lisztből egy habaráshoz.

ha a 2 kiló tököt a családnak is főzöd, inkább vegyél ki magadnak és azt csináld keményítővel, a többiekét hagyományosan.

2012. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 doboszoli ***** válasza:

Én 40 éve "bőszen" fogyózom. Két evés között...

Amibe zsír kell, abba az kell, amibe tejföl, abba az.

Inkább együnk belőle többet...

2012. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ilyen mennyiségű tökhöz és tejfölhöz 50 g keményítőre van szükség. Egyből eltaláltam :)

Egyébként meg félreérthető volt a kérdésem? Azt kérdeztem volna, hogy milyen módon egészségesebb sűríteni a főzeléket?

?

2012. febr. 2. 10:43
 9/9 A kérdező kommentje:

Amúgy itthon soha nincs liszt, mert nekem mindig csomós lett, ha sűríteni akartam, hiába minden trükk. Kevertem langyos -hideg-meleg-forró vízzel, kicsit, sokat, sorolhatnám... aztán az összes főzelék olyan lett, mintha takonnyal telenyomták volna (bocsánat). Így lemondtam a lisztről, máshoz meg nem használom.

A krumplifőzeléket pl. nem is sűrítem, csak a végén lemerem róla a fölös vizet, és hozzáadom a tejfölt. A spenótot tejfölös krumplipürével sűrítem. De mondjuk parkáphoz és tökfőzelékhez kiváló lesz a keményítő. Azt a havi 100 grammot kibírja a család :)

2012. febr. 2. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!