Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyors, omlós, édes keksz...

Gyors, omlós, édes keksz receptet ismertek?

Figyelt kérdés

Egyszer Stahl-nál láttam egy nagyon egyszerűt, talán csak liszt, margarin, cukor kellett hozzá,meg esetleg 1 tojás sárgája,de ebben nem vagyok biztos,mert azt mondta napokig eláll a hűtőben.Ami tetszett benne, hogy rúd alakban tárolta,nem kellett szaggatgatni, hanem csak le kellett belőle vágni annyit,amennyit ki akart sütni az ember.

Nemsokára szülök, van egy 2 éves fiam,és tök jól jönne, ha lenne valami gyors,olcsó,finom recept a kezemben(ami fantázia szerint kombinálható mással), hogy ne a bolti trutyikat együk.


2012. nov. 5. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
omlósz?
2012. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hahaha...:)
2012. nov. 5. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Csokis keksz:


15 dkg liszt

1 evőkanál cukrozatlan kakaópor

1/2 teáskanál szódabikarbóna

1/4 teáskanál őrölt fahéj

10 dkg étcsoki

15 dkg cukor

1 db tojás

10 dkg vaj

A sütőt előmelegítem 200°C-ra, és egy nagy tepsibe sütőpapírt terítek. A lisztet és a kakaóport szűrőn át egy tálba szitálom, majd hozzákeverem a szódabikarbónát és az őrölt fahéjat. Utána késsel morzsányi darabokra vágom az étcsokit, és hozzákeverem a kakaós liszthez. Egy másik tálban robotgéppel habosra keverem a puha vajat a cukorral és a tojással. A sűrű tészta összeállításához egy fakanállal keverem össze a két tál tartalmát.

A masszából diónyi golyókat formálok és 4 cm átmérőjű és 1/2 cm vastag korongokká lapítom, vagy egyszerűen csak kis halmokban teszem a tepsire (sülés közben magától kilapul, csak annyi a különbség, hogy így a közepe kicsit vastagabb lesz, míg a koronggá formázásnál mindenhol egyforma vastag kekszeket kapsz), egymástól 4-5 cm-es távolságban. 8 percig sütjük.

Kb. 20-25 tallér lesz belőle.


Ezt a receptet próbáltam már vegyes csokidarabokkal (fehér- és étcsokival), felesben csoki- és mogyoródarabokkal, kakaópor nélkül vaníliaaromával és aszalt áfonyával, csokival és gyömbérrel, illetve csokival és naranccsal. Minden változatban isteni finom volt, és egész gyorsan elkészül. Tervben van még egy egészségesebb, almás-zabpelyhes verzió is, amiben a liszt egy részét zabpehellyel, a cukor egy részét pedig mézzel helyettesítem, és almát reszelek a tésztába.

2012. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!