Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktatok-e ételeket lefagyasz...

Szoktatok-e ételeket lefagyasztani, ha igen, milyeneket?

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 06:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A krumplis ételeken és a főzelékeken kívül mindent. Kisütött húsokat, fasírozottat, rizst, tésztákat, kelt tésztákat, vajas krémmel töltött tortákat. Dobozban leveseket is.

Vagy a konyhában hagyom kiengedni, de többnyire a mikróban melegítem ki.

A tésztaféléknél arra kell figyelni, hogy ne legyen túlfőzve.

2012. nov. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam, húslevest, bablevest, pörköltet, székelykáposztát.
2012. nov. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
igen pizzát
2012. nov. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Húslevest, pörkölteket, húsos káposztát, sülteket, panírozott rántanivaló.

Ezekből szoktam annyit főzni, hogy tudjak spájzolni későbbre.

Egyébként a többi húsfélét csak nyersen, és télire a rengeteg zöldségfélét raktározom a fagyóban.

És nyáron a kenyeret szoktam szeletelve fagyasztani.

2012. nov. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mindenféle ételt. levest, pörköltet, töltöttkáposztát, főzelékeket is, ha marad.nyers prézlive forgatott fasírtot, panírozott húsokat, húsgombócot.kivétel talán a tészta és a rizs, hisz az nagyon rövid idő alatt frissen is elkészíthető.
2012. nov. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A krumpli kivételével gyakorlatilag mindent lefagyasztok, vagy félkész, vagy kész állapotban. Kenyeret is csak kéthetente veszek, az is megy a fagyasztóba, akkor veszem csak ki, amikor éppen kell. Sokszor sütit is fagyasztok, a kókusztekercs pl. remekül bírja a fagyasztást.
2012. nov. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mikróban olvasztjátok ki? Nem túl vizes ha kiolvad? Nekem az a tapasztalatom, hogy olyan semmilyen ízű lesz kiolvasztás után.
2012. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: én nem mikrózok, lábasban melegítem, vagy csak simán kiveszem előző nap és másnapra felenged.


Mi lett semmilyen ízű a felolvasztás után és hogyan olvasztottad fel?

2012. nov. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mikróban szoktam olvasztani, lehet hogy ez a baj...?

Tehát olyan vízízű lesz a kaja, nem olyan ízes mit fagyasztás előtt. Vagy csak bebeszélem magamnak....?

2012. nov. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg csak simán kiengedni, a mikróban olvasztás nekem sem vált be. Mit olvasztottál, hogy vízízű lett?
2012. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!