Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet házilag mézeskalács...

Hogy lehet házilag mézeskalács fűszerkeveréket készíteni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

egyszerübb ha készen megveszed.


a füszerkeverékben általában. fahéj, szegfüszeg, koriander, szerecsendió,ánizs, kardamon, narancs héj, van

ha minden képpen otthon szeretnéd csinálni akkor mozsárban vagy ,turmixban esetleg kávé daráloban össze tudod apritani..

2012. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egyszerűbb, de drágább is. Ugyanilyen a forralt bor fűszerkeverék, ami egy tasak 200 forint, és kb két pohárra való. A mézeskalácsos is csak egy adagra elég, ami nálunk édeskevés. Nekünk van itthon sokfajta fűszer, de mondjuk szerintem minden háztartásban alap a fahéj, szegfűszeg-bors, szerecsendió. És ezzel már szerintem meg is van egy alap, amit beleszórhatsz. Persze lehet még pluszt beletenni, mi szoktunk vaníliát, kardamont, gyömbért, ánizst, meg egy kis narancshéjat és citromhéjat is.

Jobb, ha külön külön veszed meg, később úgyis elhasználod gyümilevesbe meg effélékbe.

2012. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak fahéjat és szegfűszeget teszünk bele már 20 éve, amikor még nem is lehetett mézeskalács fűszerkeverékről hallani. Eddig mindenkinek ízlet, mindenki dícsérte, sokszor adjuk ajándékba, karácsonyra 200-400 darab szokott készülni, cukormázzal és francia drazséval díszítve. Kóstoltam már több helyen mézeskalácsot, és általában teljesen egyforma ízűek voltak, köszönhetően a fűszerkeveréknek, mivel manapság mindenki ezt használja.
2012. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon egyszerű, alapvető dolgok. fahéj, szegfűszeg, szerecsendió, esetleg egy kis gyömbér, narancshéj.
2012. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!