Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Linzer tésztát csináltam 1,5...

Linzer tésztát csináltam 1,5 kg lisztből,1kg zsírból, 0,5kg porcukorból, és 4 tojás sárgájából. Nem áll össze a tészta bárhogy próbálom is. Szerintetek miért nem akar össze állni, nincs valami tippetek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 17. 12:33
 1/6 anonim válasza:
lehet kevés neki a nedves alapanyag önts hozzá egy kis tejet
2012. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is éppen most csináltam, tegyél bele egy, vagy két evőkanál tejfölt, akkor összeáll.
2012. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: kis sütőport nem teszel bele?
2012. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A sütőportól szerinted jobban összeállna? -.-

A linzertészta anyaghányada:

-cukor 1

-vaj 2

-liszt 3

Járulékos anyagok: tejföl, tejszín, kakaó, olajos magvak, tojás, citromhéjreszelék, fűszerek.

2012. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tejföl finom adagolása a jó megoldás, legalábbis és ezt tapasztaltam. és közben lisztezni is, hogy ne ragadjon.

amikor a kezünk már tiszta,nem ragad rá a süti akkor kezd jó lenni. utána hideg helyen legalább fél órát pihentetni kell.

utána is folymatosan lisztezett legyen a deszka, és a nyújtófa is.


A másik, de hangsúlyozom, hogy ez csak az én privát véleményem,illetve tapasztalatom,hogy ekkora adagban minden másképp működik, mint az eredeti recet.

én max duplázni szoktam, és ha még ennél is több kell, akkor újra kezdem az elejétől egy másik dupla adaggal a begyúrást.

2012. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A tejföl volt a megoldás...a tejtől csak ragadt..két felé szedtem a tésztát és úgy próbálkoztam. Tényleg köszönöm mindenkinek!
2012. nov. 17. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!