Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szereted a csipős ételeket?...

Szereted a csipős ételeket? Milyen erősen csipjen?

Figyelt kérdés
2012. nov. 20. 11:51
1 2
 1/11 Malats ***** válasza:
100%
Igen. Ne okádjak tüzet, de azért lehessen érezni.:)
2012. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
attol függ :) a leves csíphet rendesen ;)
2012. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 bumbi02 ***** válasza:
100%
Nagyon:) Pár éve vettünk apámnak karácsonyra Naga Jolokia paprikát, ami a világon a második legerősebb paprika. (scoville értéke 800 000-1 000 000 közt mozog, a magyar erős paprikáké nagyjából 2500, csak viszonyításképp:)) Azóta itthon kertben nevelgetjük, idén 5 paprika is beért, azóta ha csilisbabot csinálok, vagy lecsót, akkor mindig megy bele egy nagyon apró darab, mert azért szeretném érezni az étel ízét is:).. A nagyobb darabok már zsibbasztják a nyelvet.. van ahol fájdalomcsillapításra használják ezt a paprikát:)
2012. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelő ízekkel kombinálva, mértékkel használva nagyon jó tud lenni. Pl. a halászlét nem tudom máshogy elképzelni, vagy lecsóban is jó. De ha ehetetlenül erős, akkor az szörnyű.
2012. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

JÓ csípősen szeretek mindent, levest , pörköltet,halászlét, lecsót, kolbászt, csak hát mindegyiknek meg van a maga ízletes ereje számomra.

hegyes erős paprika, vagy már piros szárított macskaPÖcs

mindig az asztalon van, és ízlésünk szerint teszünk még az ételbe, mert főzéskor azért nem főzöm lobosra. az elvenné a többi értékes anyag ízét, aromáját.

2012. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
A cicakuki paparika, már megint fennakadt a trágárságszűrőn...XD))
2012. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg befele csíp addig oké, de ha már kifele is az sok.
2012. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a csípőset, a párom viszont nem.


Tegnap is jó csípős pörköltet főztem, aztán erre csak annyit mondott, hogy "na, úgy érzem megint sárkánypörkölt az ebéd" :D

2012. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon szeretem a csípőset. Sokáig nem szerettem, gyerekkoromban egyáltalán nem, huszonéves koromban kezdtem megszeretni. Ma már a halászlét, húslevest, piros leveseket, pörkölteket, paprikás krumplit el sem tudom képzelni nélküle. Nem lángol a szám, éppen csak kellemesen csípős. Éppen most olvastam utána, mert egy kicsit féltem, nem e lesz bajom tőle hosszú távon, de megnyugodtam, mert jótékony hatásáról olvastam.
2012. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
min a pokol lángja ha annyira nem csip akkor az nem is kaja :)27 hetes kismama :) imádom a csipöset
2012. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!