Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok mondan, gyors, egyszerű...

Tudtok mondan, gyors, egyszerű sütemény recepteket?

Figyelt kérdés

Sajnos kevés időm lesz karácsonykor a sütés-főzésre, ezért egyszerű recepteket keresek.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2012. nov. 20. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig van KEKSZGOLYÓ vagy RAFFAELLÓ GOLYÓ.


[link]

[link]


Raffaelló golyó: [link]

A mandulát akár ki is lehet hagyni a közepéből, vagy én néha egész mogyorót (nem!!! földimogyorót) szoktam tenni a közepére.


KEKSZES KRÉMES:

[link]


Aztán ami gyorsan elkészíthető, de mutatós, az a KRÁTER SZELET:

[link]


És itt egy recept, amivel karácsonyi hangulatot varázsolhatsz. Ha fahéj helyett, vagy mellett egy kis mézessütemény port is adsz hozzá, isteni illat járja be a lakást: [link]


Ezzel kicsit "játszani kell", de nagyon mutatós, főként a két különböző pudingport használsz: [link]


Ez nagyon gyors és fincsi csokis süti, leönthető mázzal, díszíthető. Sima cukorral és normál liszttel is jó, én azzal szoktam. [link]



A marcipán is olyan karácsonyi. A hamis marcipán meg még olcsó is. Ez meg valami isteni: [link]


De szoktam golyó formában is: [link]


Majd írok még ha eszembe jut valami. :))

2012. nov. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*Bögrés sütik...

Bögréskakaós/diós/mákos (10-15 perc, majd sül)

*Intelligens krémes (10-15 perc, majd sül)

*Zebrakeksz (20-30 perc, de előtte lévő nap el lehet készíteni)

*Mascarpone krém gyümölcsszósszal - én fagyasztott málnát pici cukorral felfőzök, de karácsonykor lehet almát mézzel és fahájjal (5 perc a krém 5 perc a szósz)

*Gesztenyepüre - ha van szifonod és már eleve rumosgesztenyemasszát veszel (15-20 perc)


De ha nagyon nincs idő, akkor kicsit csalhatsz... veszel piskótatekercset és valamilyen finom krémet csinálsz hozzá és megtöltöd majd csak feltekered...

2012. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem a kenyér finom sütemény
2012. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!