Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen olcsó és könnyen...

Milyen olcsó és könnyen elkészíthető, ám mutatós sütemények vannak?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
keress rá a dinnyesütire. tényleg jól néz ki és finom is. kekszes, ételfestékes.
2012. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tangószelet. (net)
2012. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Örök kedvencem a gyümölcstorta. nyáron, de ilyenkor télvíz idején is pl őszibarackbefőttből (bár sok gyümölcs most is kapható )nagyon olcsó piskótareceptem van hozzá, kérésre szívesen leírom.sok visszajelzés érkezett, hogy tényleg meg vannak elégedve azok, akik kipróbálták.
2012. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne a piskotad receptje
2012. nov. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen közreadom.

HV. 2 tojás, 14 deka liszt, 14 deka cukor, fél deci olaj, fél deci melegvíz, egy púp. teáskanál sütőpor.

a két tojás fehérjét pár csepp citromlével/ecettel kemény habbá verjük. egy másik tálban a sárgákat a cukorral, olajjal, melegvízzel szintén jól kikeverjük ( géppel a legkönyebb,ezért szoktam előbb a habot verni, mert közben nem kell elmosni) ekkor jön bele a sütőporos liszt, ezzel is keverjük egy kicsit. majd kézzel egy fakanállal, vagy hablapáttal a habot óvatosan hozzákeverjük.

a tortaformát alaposan kikenjük zsiradékkal, minden bordáját, alját is, majd jól belisztezzük. a felesleget a mosogató felett lerázzuk.

a közepébe öntjük a tésztamasszát és szépen a formát mozgatva hagyjuk terülni.

előmelegített kb 180 fokos sütőbe tesszük, és tűpróbáig sütjük. kb 15 perc.

amikor kivesszük, vizes ruhára tesszük. egy laps tálat vagy tányért megvajazunk ráborítjuk a tortára és hirtelen megfordítjuk.

a formát betakarjuk jó vizes konyharuhával, hadd gőzölögjön. közben párszor megütögetjük körbe-körbe a bordáknál és az alját is.

kb 10 perc múlva könnyedén leemeljük róla a formát.

tovább a szokásos menet. a mélyedésbe 3 deci tejből, egy cs. puding sűrűre főzve, tetejére ízlésesen elrendezett gyümölcsök, majd tortazselé előírás szerint elkészítve.

valóban nagyon olcsó piskóta és nagyon finom.

üdv.

2012. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
[link] <<< nem egy habos-babos,viszont finom :)
2012. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En kiprobaltam es finom lett. koszonom
2012. nov. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a gyömölcstortára gondolsz, nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem.
2012. nov. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!