Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó főtt étel tippek?

Olcsó főtt étel tippek?

Figyelt kérdés
Kezdő háziasszony vagyok, és sajnos nem vagyok túl rutinos a konyhában. Természetesen megfőzök mindent amit tudok, de kezdek kifogyni az ötletekből. Milyen főtt ételt készíthetnék el ebédre ami viszonylag olcsó és nem kell sütni (sütőnk sajnos még nincsen... :( )?

2012. nov. 18. 13:38
 1/5 Juili ***** válasza:
66%

Készíts citromos sült csirkét burgonyapürével és a krumpli levéből készíts finom krumplilé levest. Mi imádjuk ezt a levest. Nagyon egyszerűnek tűnik, de az íze kárpótol.


[link]

[link]

2012. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Krumplis tészta (pirított szalonna nélkül)

Paprikás krumpli (én ezt virslivel szoktam :D)

Krumpli leves (én ebbe csak krumplit meg kolbászt teszek)

Paprikás csirke tésztával (talán ez a legolcsóbb)

Lencse/zöldborsó főzelék sült virslivel(serpenyőben is megpiríthatod)


Amúgy attól is függ, hány személyre főzöl..., de sajnos már szinte semmi se olcsó :(

2012. nov. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Máskorra: mindig vegyél annyi húst, hogy abból több ételt is tudj készíteni. nagyon jól be lehet osztani, kis mennyiségeket is. Úgy sejtem, hogy még csak ketten vagytok, így nem kell nagyobb adagot főznöd.

25-30 deka húsból már lehet gulyást,palóclevest, ragulevest főzni. ezek mellé egy kifőtt édes vagy sós tészta,almafánk stb.

fél kilóból már sokminden kijön.rizseshús, bolognai, csilisbab, rántva is 5-6 szeletnyi és egy jó adag krumplival laktató is.

persze nem kell mindig színhús, egy frankfurti leves virslivel is finom.utána palacsinta, goffri stb.

Ezernyi olcsó dolog van, csak már a bevásárláskor spórolni kell.

a tészták, a rizs, a krumpli viszonylag olcsóak, ehhez kell igazítani a menüt.

és persze a főzelékek, ha szeretitek. 300 ft-ért már kapni kilós fagyos babot, borsót, keverékeket. fél kiló két embernek jóllakásig elég.

ehhez tükörtojás, lecsókolbász sütve, vagy pörköltösen,bundáskenyér, fagyóba mentett pár darab fasírt kiváló ebéd, vacsora.

ezeket akár egy rezsón is meg lehet főzni.

2012. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

tojásleves, krumplileves, gyümölcsleves, paradicsomleves, gulyásleves, palócleves, lebbencsleves, zöldséglevesek

rizseshús, tarhonyáshús, pörkölt nokedlivel, sajtos, krumplis, káposztás, túrós, mákos, diós, lekváros, grízes, husos, zöldséges tészta, krumpli, bav, borsó, par.káposzta, tök, spenót, sóska, zöldbab főzelék rántott párizsi, sajt, hús, pörkölttel, paprikáskrumpli, rántotta, túrógombóc, derelye, szilvásgombóc, székelykáposzta, töltött paprika, paradicsomos húsgombóc, citromos halfilé rizzsel, vajaskrumpli rántott cukkini, vadas krumplival, lesütött csirkecombok rizzsel, lecsós szelet rizzsel, tarhonyaleves, babgulyás, gofri, palacsinta, tiramisu, somlói, tejberizs, tejbegríz, rántott tejbegríz, köleskása, sültkrumpli, hagymás máj krumplibal, grízgombócleves, májgombócleves, gombaleves,

2012. nov. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok sok jó tippet!!! :)
2012. nov. 19. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!