Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szűk családi összejövetel...

Szűk családi összejövetel lesz nálunk. Szeretnék a sütőben készíteni valamit csirkemellből és csirke combból. De mit? Nem rakottas, tejszínes élelt, hanem csak valamilyen fűszeres húst. Amihez lesz köret, saláta.

Figyelt kérdés
Mit csináljak? Ajánlhattok kész fűszeres, zacskós dolgot is.
2012. nov. 27. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A húst előtte nap olajos-fűszersós keverékbe pácold be,vágj rá hagymát is (én 6 csirkecombhoz egy közepes fejet vágok össze).

Másnap krumpli hozzá,be zacskóba minden,még fűszersó,petrezselyen,és sütőbe vele.

2012. nov. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én egyik nap úgy sütöttem a csirkemellet, hogy ne száradjon nagyon ki, hogy szép csíkokra vágtam, aztán fűszersóval jó alaposan bekentem, és annyi olajba tettem, hogy épp ellepje, aztán vagy 6-8 gerezd fokhagymást közéjük szórtam (mi imádjuk a sült fokhagymát) és úgy sütöttem 180 fokon először letakarva, majd megfordítottam és fedő nélkül szép pirosra. Kívül piros, ropogós volt, belül meg nagyon puha és finom.
2012. nov. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

több mindent is tudok.

Pl bepácolni a husit 1-2 nappal előtte,majd sütőzacskóba rakni,petrezselymet,krumplit,hagymát borsót bele és megsütni isteni finom! :D

vagy töltött csirke. fellazítod a bőrt a húson,és alá nyomkodod a masszát. a recept ( zsömle,tojás,só,bors,zsír,hagyma,fokhagyma,piros paprika,petrezselyem. megdínszteled a hagymát,rárakod a paprikát,össze forgatod,majd 1 nagy tálba az egészed össze dobod,össze gyúrod és isteni finom!:) )

vagy a kész fűszeres. van az a sütőzacskós por( elfelejtettem mi a neve) abba van por és zacskó. csak beleteszed a húst a zacskóba,rá a fűszert kicsi víz ( a több lé miatt) és megsütöd 50percig kell sütni. hozzá főzni krumplit,és ráönteni a szaftot. ISTENI!!

2012. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!