Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőtököt lehet sütni tepsiben...

Sütőtököt lehet sütni tepsiben alufólia nélkül?

Figyelt kérdés
Koleszos vagyok, és nincs senkinek se sütőpapírja, se alufóliája, egy egész tekerccsel meg azért drága venni, mert otthon meg van szilikon sütőlapom... Nagyon leragadna a tepsibe ha nem tennék alá semmit? Max olajam és lisztem van amit tehetnék alá. Sütőrács sincs a sütőhöz...
2012. nov. 28. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsi vízet önts alá nem kell se fólia se papír.
2012. nov. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 doboszoli ***** válasza:

Alufólia nem kell.

Tegyél alá bármilyen "fényes" újságlapot a mosogatás megkönnyítése miatt. A tacskó és társai reklámújságjai erre kimondottan alkalmasak.

Full gáz, és vagy másfél óra türelem kell még hozzá.

2012. nov. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, az előző jól mondja, reklámújság nagyon is megteszi (legalább hasznát is veszed).
2012. nov. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sosem szoktam tenni alá semmit,simán be a tepsibe,megsül szépen.Héja barnul meg kicsit,de az ugysem ehető
2012. nov. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg éppen semmi nem kell alá. Sokáig én is úgy sütöttem, hogy alufóliát tettem a tepsibe, és arra a tököt. Aztán, mivel olyan nagy a tepsim, hogy két darab alufólia kellett alá, a fóliák találkozásánál aláfolyt a tökből kisülő cukor szirup. Úgy odaégett a fóliával együtt, hogy az odaragadt kis darab fóliát alig birtam lakaparni. Pontosabban nem is bírtam, jól bedühödtem engedtem rá melegvizet, és ott hagytam ázni.

Gyönyörűen leázott. :)

Ebből aztán azt a következtetést vontam le, hogy akkor ha az egész cukorszirup a tepsibe folyik, akkor az is ugyanilyen szépen fel fog ázni vizzel, és megspórolom a fóliát.

És azóta így teszek.

Nem kell órákig áztatni, tényleg nagyon hamar feloldódik, éppen csak le kell öblíteni, semmi kapargatás!

2012. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat :D :D :D
2012. nov. 28. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!