Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megosztanátok velem a jól...

Megosztanátok velem a jól bevált püspökkenyér recepteteket?

Figyelt kérdés
Valami könnyen elkészíthető, sok mazsolás változatra gondoltam. 30hetes várandós vagyok és nagyon megkívántam egy bögre hideg tejjel, kis vajjal megkenve, hmmm.....
2012. dec. 7. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem most sült ki, és gyönyörű lett!(Az ízét még nem tudom, mert még forró)

Olasz püspökkenyér(panettone)

3 dl langyos tej

3 dkg élesztő

10 dkg cukor

50 dkg liszt

2 evőkanál vaníliás cukor

1 citrom reszelt héja

4 tojás sárgája

15 dkg margarin

20 dkg aszalt gyümölcs mazsolával

5 dkg csokidarabkák

Az élesztőt a tejben a cukorral megfuttatjuk.A lisztbe csipet sót teszünk, bele a kétféle cukor, a tojássárgák,a tejes élesztő, az olvasztott margarin, citromhéj.Alaposan bedagasztjuk, szép símára, és duplájára kelesztjük.Ha megkelt, beledolgozzuk az aszalt gyümiket, és vastagon kivajazott sütőedénybe tesszük, aminek a szélét megmagasítjuk papírcsíkkal, mert magasra kell nőnie.A tetejére vágunk egy keresztet,és hagyjuk még egy kicsit kelni.220 fokra melegített sütőben sütjük 10 percet, aztán levesszük a fokot 180-ra és még egy 40 percet sütjük. Tűpróba!

Sok sikert!(pont most kiabáltak be, hogy: felvághatnád, ennék belőle!)

2012. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is ennék belőle! Esetleg olyan amit nem kell dagasztani? Az gyorsabb is lenne, meg nem kell vele annyit dolgozni :) Sajnos nem vagyok járatos a "komoly" süteményekben általában olyanokat csinálok amiket nem kell sütni. (kivéve a sörkifli vagy pogácsa)
2012. dec. 7. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!