Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kelkáposztából mit?

Kelkáposztából mit?

Figyelt kérdés
Főzeléken és rakottkelen kívül mit lehet belőle készíteni?

2012. dec. 8. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
frankfurti levest
2012. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kelkáposztás fasírt, stefánia vagdalt, krokett, göngyölt kelkáposztalevelek benne darálthús, saláta, krémleves levesgyönggyel, frankfurti leves,

[link]

2012. dec. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem kirántva, egyben félig megfőzni, majd 2-3 levet egyben felgöngyölni, panírozni és kisütni, majonézzel és körettel tálalom, mint a rántott húst.
2012. dec. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kirántva másképp:


Úgy vágom cikkekre, hogy minden részhez jusson torzsa, ezek összetartják a leveleket. Lobogó sós vízben megforralom de csak annyi időre, míg a külső levelek elkezdenek üvegesedni. Ha túlfőzöd, meg fogod tudni kezelni.

Lapáttal kiszedem, besózom, majd panírozás után kisütöm.

Tört-krumplit készítek mellé köretnek.


Párolni is lehet ha csíkokra vágod, és egyéb zöldségekkel (karfiol, répa stb.) utána tartárral nyakonöntve a többivel összeérik az íze. (Gazdagabb, ha 1-2 főtt tojást is belekockázol) :)))

2012. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most jött az ötlet:

Ha leveleire szeded, sós vízben megfuttatod.

Ugyanúgy megfuttatsz sós vízben májat is (ha sertésmáj akkor csíkokra vágod)

Ezt göngyölöd bele a levelekbe, panírozod, és így sütöd.

Azt hiszem, ezt kipróbálom, ha kellően befűszerezzük a levél belsejét, akkor szerintem jó lesz.

A májjal töltött rántotthús belső oldalát pl. mustárral szoktam vastagon megkenni, lehet, hogy itt is jó lenne?

2012. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok jó , ötletes receptet.a rántott különösen megtetszett, szeretem a rántott zöldségeket, de a kelről, nem gondoltam volna, hogy rántani is lehet.

így akkor lehet belőle leves is, és önálló étel is, persze nem egyszerre gondoltam.

Mégegyszer köszönöm mindenki válaszát.

2012. dec. 9. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!