Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell a sajtot megolvasztani?

Hogy kell a sajtot megolvasztani?

Figyelt kérdés
Pár hete csináltam olyan ételt, h tejfölt izlés szerint fűszereztem belereszeltem egy darab sajtot összekevertem majd a sajtos tejfölt összekevertem orsótésztával békönt piritottam rá és úgy ettük. Nagyon finom volt csak az baj, h nem nagyon bírom a tejfölt mert megy tőle a hasam. És arra gondoltam hogy ugyan ezt megcisnálom főtt tészta békön sok sok olvasztott sajttal! egy tálba ami van a tészta arra önteni jó sok olvasztott sajtot!
2012. dec. 14. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
mikrohullamu sutoben
2012. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de akkor csak leragad meg akkor nagyon sűrű lesz. én egy picit hígabbra akarom.
2012. dec. 14. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Házi tejfölt vagy főzőtejszínt használj. De elég a sajtot akkor rátenni, ha már majdnem kész az étel.
2012. dec. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha folyósra akarod a sajtod akkor kockázz fel egy nagyobb darabot és sütő lapon kis tejszín segítségével addig kevergesd amíg nem lesz teljesen híg viszont a tejszínt add hozzá hogy ne legyen ragadós. ( Főzésben jártas vagyok!)
2012. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég, ha a frissen kifőtt forró tésztába kevered a lereszelt sajtot, úgy is simán megolvad. Én tennék egy kis darab vajat is hozzá, hogy krémesebb legyen. Az így készített tészta csak frissen jó, mert később sajnos felszívja a sajtos szószt.
2012. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikróba be, 750 W-ra fel, 3 perc. Szétfolyik.
2012. dec. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csinálj fehérmártást és abba olvaszd bele a sajtot.


Kb:

5 dkg vaj,

1-2 evőkanál liszt,( attól függ, milyen sűrűre akarod főzni)

6-8 dl tej.


A vajon lisztet pirítasz (enyhén), felöntöd tejjel és besűríted. Ebbe tudod beleolvasztani minden gond nélkül a sajtot.

2012. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!