Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pirított tészta levesbe pl....

Pirított tészta levesbe pl. belefőzhetem héjastól a tojást, ha megmosom mosószeres vízben?

Figyelt kérdés
Egy tévéműsorban láttam. Elvileg "tiszta" kívül is. Fertőzést kaphatok el?

2012. dec. 16. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Én biztos nem főzném bele. Semmivel nem lesz több a leves egy szaros (már bocsánat) tojástól. Ha főtt tojást akarsz enni hozzá, akkor főzd meg külön vízben.
2012. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Amikor rament főzök melegvíz alatt mosogatószeres szivaccsal végigdörgölöm a tojást és megy bele a többi hozzávalóhoz. Nekem még nem volt bajom tőle.
2012. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Sok értelme nincs, de belefőzheted...

Csak arra kell figyelni, hogy mindenféle mosószert kerülj!!!!!


Csakis 10%-os hipós - vagy neomagnolos vízben mosd meg, utána alaposan öblítsd le!

És a fertőtlenítős víz, és az öblítő víz is lehetőleg minél inkább ugyanolyan hőmérsékletű legyen, mint a tojás, ez is fontos!

2012. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Mi a pirított tészta leves? Olyan, mint a köményes rántott leves, csak tésztával?
2012. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Hogyan ennéd meg a tojást, ha héjasan főzöd meg?

Mellesleg a mosószer sem egészséges. Pirított tésztalevesbe nem szokás tojást tenni. Főttet semmiképpen.

2012. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Egyszerre írtunk a 2.-kal :)

Na erről beszéltem, ezt a módszert kell nagyon messzire elkerülni! :)

2012. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A pirított tésztaleves: Kevés zsírban addig kevered a tésztát, míg barnára nem pirul. Teszel rá pirospaprikát,felöntöd vízzel. Sót, borsot teszel bele. Van aki köménymagot, vagy babérlevelet is tesz bele.

Sokan kockára vágott krumplit is főznek bele.

Tojás nem kell bele.

2012. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is úgy főzöm, mint a 7-es válaszoló írta, csak mi még karikára szelt répát-gyökeret is teszünk bele.


Tojást sem héjastól, sem az nélkül nem főzünk bele! :)))

2012. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Azt hiszem az Ízőrzők című műsorban láttam nem rég.

Pirított tészta leves: Zsiradékon leveles tésztát barnára pirítod, paprikázod, kockára vágott krumplival megfőzöd.(só)

Nálunk ez, és ízlés szerint csípős bele.

A műsorban raktak bele szárazkolbász darabokat és héjában tojást. Most így főztem, de mivel tartottam tőle, szedtem meg levét, és abban főztem meg külön a tojást. Sokkal finomabb mint a vízben főtt.

;)

Köszönöm a válaszokat, lassan kanalazom...

(még egy pohár bor...)

2012. dec. 16. 18:53
 10/15 A kérdező kommentje:

Lemaradt:

Arra emlékszem, jászsági étel.

2012. dec. 16. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!