Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tökéletes ropogos sült burgony...

Tökéletes ropogos sült burgonya elkészitése ami ropogos marad?

Figyelt kérdés
2012. dec. 27. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minél tovább sütöd, annál ropogósabb. Persze azért szét ne égesd!

Ja és érdemes minél vékonyabbra vágni, s gyorsan sütni.


Utána rögtön tálalni. Ha kihűl, másnapra marad belőle, az már nem marad ropogós...

2012. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
En ugy szoktam, hogy hagyom egy kicsit sós vizbe àzni és nem sózom meg sütés elõtt csak amikor már kisült.Mindig nagyon finom lesz, mert a só kiszivja a nedvet belole, és nagyon forró olajba kell tenni? Egy szemet dobjál az olajba és ha serceg a tobbit is beleteheted.
2012. dec. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyformára kell vágni a burgonyát és kétszer sütni, előszőr félig megsütöd, majd vissza az olajba mikor enni akarod és ropogósra sütöd.
2012. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én uborkaszeletelőn szeletelem le, beáztatom vízbe, majd fél óra után kisütöm. Igyekszem arra figyelni, hogy az olajban ne érintkezzenek nagyon. Roppanós házicsipsz. Isteni!
2012. dec. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én csak kívülről mosom meg a megpucolt krumplit, majd szárazra törlöm, úgy szeletelem vékony, de egyenletes hasábokra.így hagyom egy erre tartott konyharuhában míg jól megszárad. kimondottam tálalás előtt sütöm forró bő zsiradékban, é papírtörlőre teszem. azonnal fogyasztjuk, mert nagyon hamar megpuhulhat. sózni is csak a tányéron

szoktuk.

nekünk bevált így, akkor frissen finom ropogós.

2012. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!