Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A sült burgonya miért több...

A sült burgonya miért több kalória mint a főtt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem zsírban olajban sütöm hanem simán. Maximum víz távozik belőle.Szóval nem értem.

Egyetlen logikus gondolatnak az tűnik, hogy vizet veszít ezáltal kisebb lesz a tömege és 100 gramm termékben több kalória "marad".

Vagy a táblázatok írói valamilyen mekis undormányt vettek számításba...


2011. márc. 1. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hát ilyenről még nem hallottam,hogy sült krumpli olaj nélkül.

valószínűleg a táblázat készítői sem az olaj nélküli krumplira gondoltak.

2011. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A táblázatokban lévö sült burgonya a zsiradékban sütöttre vonatkozik. A hajában sült/fött kb. ugyanannyi, mint nyersen.
2011. márc. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olajban vagy zsírban számított krumplit írhatnak. Ha nem azt írták volna, akkor odaírták volna, fóliában sütött, mert szerintem Te erre gondoltál.
2011. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

a sult burgonya vagy olajban sult, ez ugrik be altalaban az embernek.

en pl hajaban sutom a lerben es akkor ugyanannyi kcal van benne mint a nyersben v fottben, m a fott burgonyaban sem lesz semmi tobb csak viz, ami =0

2011. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha olajban sül a krumpli,eleve beszivja az olajat.
2011. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hejaban sult burgonya, amit a sutoben kell elkesziteni, ez nagyon egeszseges,

viszont amikor a kal. beszelnek, akkor mar a olajban sultre gondolnak.

2011. márc. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem azért lehet, mert az sütőben süthető sültkrumpli (továbbiakban sss) is elő van sütve, és szerintem olajban.

Ezért ennek nem annyi a kalóriatartalma, mint a klasszikus olajosnak, de azért van benne.

Szerintem ez lehet...

2011. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Továbbiakban sss XD

ha még használtad volna 20szor akkor oké de így, hogy odaírtad több karaktert nyomogattál mint ha nem tetted volna:D

Amúgy gondolom csak poén volt! Annak jó:p

Elsőnek: felvágom a krumplit akár hámozás nélkül és egy tepsibe olaj zsír nélkül megpirítod. Végén max pirospaprikát raksz rá. Csodálom, hogy még nem hallottál ilyesmiről:D

2011. márc. 2. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!