Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Regebben lattam valahol...

Regebben lattam valahol feherjebol pudingot. (? )

Figyelt kérdés
Feherjeporbol szeretnek csinalni pudingot de nem talalom a receptet:/ Valaki nem tudja esetleg?

2012. dec. 31. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. dec. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ez volt az de azert koszonom kiprobalom ezt is:) es ment a zold
2012. dec. 31. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Fehérje puding

fél liter tej, 2-3 ek liszt (zab/rizs) és 1 mérőkanál finom fehérje.

Elkészítés: Csomómentesen elkeverjük a tejet a liszttel, és nagyon sűrűre felfőzzük. Lehúzzuk a tűzről és elkeverjük benne a fehérjét. Kis pudingos formát vízzel kimossuk és beletöltjük a pudingot. Hűtőbe tesszük és néhány óra múlva már ehetjük is. Gyümölccsel igazán finom.


Ez nem egy kőkemény remegős puding. Ha azt szeretnénk, akkor tegyünk bele zselatint is! Ennyihez 1 teáskanálnyi bőven elegendő. A zselatin elkészítése a zacsi hátulján részletesen le van írva, forralás, hűtés, keverés. ;)

2013. jan. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Diétás puding:

30g fehérjepor (én mogyis-csokisból készítettem)

500 ml víz

2 mokkáskanál zselatinpor (100 gr:130Kcal: 30gr fehérje, 1,1gr CH)~15Kcal


A fehérjét 400 ml vízzel összeturmixolom, a 100 ml vizet meglangyosítom, belekeverem a zselatinport, majd még egy kicsit(2 perc) forrósítom. Hozzákeverem a turmixot, és még egy kicsit (2-3 perc) kavargatom a tűzhelyen. Kiöntöm kistálkákba, és a hűtőbe teszem dermedni. HA kicsit édesebben szereted, akkor keverhetsz bele folyékony édesítőt, még mielőtt a hűtőbe teszed.

2013. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet kapni készen protein puding port is.


De én ha fehérje pudingot szeretnék, és nem hozzáadott cukor, szénhidrát és egyébb adalékanyagok nélkül, akkor fogom a Whey C-6, 2250g profi proteinemet, amiben hozzáadott szénhidrát nincs. Kiveszek belőle 30g-ot összekeverem fél dl vízzel és kész a puding. Bármikor simán fogyasztahó.

2013. jan. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A 4. Valasz az nagyon szepen koszonom. De mindenkinek ment a zold kez
2013. jan. 2. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!