Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertéscombot szeretnék aszalts...

Sertéscombot szeretnék aszaltszilvával töleni, van valami bejáratott recepted?

Figyelt kérdés
Köszi, mert nekem gőzöm sincs ;), szilvalekvárom is van, de mit tegyek még bele?
2013. jan. 6. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

A hússzeleteket kiklopfoljuk, sózzuk, borsozzuk.

Ha egész combunk van akkor a combon nagy lyukat készítünk éles késsel. Vagy pedig elvágjuk és kiteritjük mint a csirke vagy pulyka mellett : Ha ki teritetük akkor bacon szallonát teszünk rá és erre teszük az aszalt szilvát .

Majd feltekerjük és egybe megsütjük.

Én jobban szeretem ha szeleteket töltök meg mert könnyebben sül.

Ha bacont teszek a húsra a húst minmálisan sózom borsozom.

Nem csak belsejébe ,de a feltekert hús szeletre kivülre is tekerhetsz bacont..

Mindegyik alá egy-egy csík bacont teszünk, kicsit keresztbe úgy, hogy mindkét végük egyformán lógjon ki a hús alól, egyik vége jobbra, másik balra igazodjon.

Mindegyik hússzeletre teszünk 4-4 db aszalt szilvát, és rájuk hajtjuk a baconok kilógó végét.

A grillsütőt a legalacsonyabb fokozatra állítjuk, ráhelyezzük a húsokat, majd addig sütjük, míg a hús elkészül, utána picit feljebb emeljük a hőmérsékletet, hogy piruljon rá a bacon

2013. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
van göngyölthús receptem éppenséggel aszaltszilvával is, de csak kérésre írom meg, mert már tucadszor leírtam ide,és másokat már untathat.
2013. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
*tucatszor...
2013. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!