Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztott pizzának árt, ha...

Fagyasztott pizzának árt, ha pár napig a hűtőben van?

Figyelt kérdés
Nem volt már hely a mélyhűtőben, és igazából nem is a hűtőbe tettem, hanem ki az erkélyre, de ott is olyan mintha a sima hűtőben lenne. Így szerintetek ezt még megsüthetem és megehetem? 2-3 napot volt kint.
2013. jan. 8. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Az erkélyen most olyan mint ha a mélyhűtőben lenne mert kint hideg van. Mínuszok. Szóval szerintem nem árt neki.

Megsütheted!

2013. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ajánlatos. nem véletlenül mélyhűtött. félnap ,egynap hűtőben még elmegy, de 2-3 nap már .
2013. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kuka.
2013. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EagleHUN ***** válasza:

Amíg fölenged hűtő hőmérsékletűre plusz ezután max 1-2 nap, az még nem annyira gáz.

Az oké hogy az erkélyen hideg van, de nem mindig egyformán. Van amikor +1 fok van van amikor -10, így a magas víztartalmú ételek tönkremennek, mert a felengedések közötti lassú megfagyáskor keletkező jégtűk szétroncsolják az étel szerkezetét. Ezért kell gyorsan lefagyasztani az ételeket és utána nem hagyni fölengedni. Részben ez az oka annak is hogy minden fagyasztott ételre ráírják hogy nem szabad visszafagyasztani, részben bakterológiai okai vannak.

És van még egy pontja a dolognak, az erkélyen is napfénytől elzárva ajánlott tárolni bármiről is legyen szó!

2013. jan. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!