Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kalács tetejét meg lehet...

Kalács tetejét meg lehet kenni csak tojás fehérjével, vagy mindenképp sárgája kell?

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
A fehérje is jó, pláne, egy csöpp tejföllel vagy tejjel felvered. szép piros lesz. sosem használok sárgáját, csak maradék fehérjét.
2013. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez egy tejmentes kalács lesz, úgyhogy a tej/tejföl kizárva, de gondolom anélkül is jó lesz.

Én eddig csak sárgájával csináltam, és mindig szép fényes és barna lett, de most van egy fölös fehérjém, gondoltam elhasználnám.

2013. jan. 17. 09:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó lesz úgy is :)
2013. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Próba cseresznye. :o)

Amúgy bevállalós vagyok, megcsináltam volna mindenképp, ha csak valaki azt nem írja, hogy ezzel elszúrom az egészet. :D

Már dagad a javából...

2013. jan. 17. 09:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem fogod elszúrni, kend csak be vele nyugodtan! :))))
2013. jan. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Be is fogom, már több mint duplájára kelt, meg kéne fonni, csak előbb babát altatok... :D
2013. jan. 17. 10:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Tojásfehérjével is meg lehet kenni, igen! :)
2013. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Szép lett és finom! :o)

Ezen túl krumplis pogi tetejére is azt teszek majd, ha úgy jön ki...

2013. jan. 17. 14:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is néha így, néha úgy kenjük. Néha tojásfehérjével, néha tojássárgájával kenjük meg a sütik, stb-k tetejét. :)
2013. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!