Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak krumplim van itthon. Mit...

Csak krumplim van itthon. Mit főzzek két nap?

Figyelt kérdés
500 forintom van két napra, ketten vagyunk.
2013. jan. 24. 12:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Lábas aljára egy sor karikára szelt krumpli, a tetejére egy sor karikára szelt vöröshagyma, majd ismét krumpli, ismét vöröshagyma ... tetejére krumpli kerüljön.

Önts rá annyi hidegvizet, hogy kb. 2 ujjnyira ellepje.

Tégy a tetejére sót, törtpaprikát, (szoktam egy fél diónyi fehérzsírt, de ez nélkül is mehet) és egy-két halászlékockát, ha nincs akkor gulyásleves kockát.


A lényeg, hogy ne kavarj bele főzés közben. Ha felforrt, a tetején a törtpaprika habját szépen kavargathatod míg elfövi, vedd le a gázt takarékra, szépen összefő. Egytálétel, se nem leves, se nem második. (Apósom féle hamis halászlé)

2013. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket, nagykocka tésztám van itthon, egy nap lesz krumplis tészta, második napra pedig a nudli tetszett meg. Pontos receptet kaphatnék?
2013. jan. 24. 14:48
 13/13 anonim ***** válasza:

A krumplis núdlit nem én írtam ugyan, de gondolom, hogy a válaszoló is ugyanolyan tésztából készíti, mint a krumplis lángost szoktuk, csak nem süti, hanem kifőzi.


Krumplit sós vízben megfőzöd, leszűröd, összetöröd (turmixolod) sóval, tojással, liszttel könnyen kezelhető tésztát gyúrsz.

Ebből a tésztából szoktam:

- apró golyókat formázni, rántott leves-alapba belefőzöm = gölödin leves

- ha elnyújtom, zsírban (olajban) kisütöd = krumplis lángos

- ha megpöndörgeteg núdlinak, kifőzöd, akármit ráraksz és kész

2013. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!