Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Másnak is feltűnk, hogy az...

Másnak is feltűnk, hogy az Aldiban kapható darálthúsnak mindig van némi ecetes szaga?

Figyelt kérdés
Nem tudom mitől van, de én elvesztettem a bizalmam. Bárhol máshol vásárolok nem szoktam így járni.
2013. jan. 25. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen !!! Én nem mertem megcsinálni kidobtam . Többet nem veszek húst az Aldiban : Nekem a sertésnek volt ecet szaga . Az hogy mitől van nem tudom.. Lasan ,de rájöttem ,hogy nem minden jó ami olcsó :::
2013. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nálunk most nyílt, így lelkesen kipróbáltam, de le fogok szokni róla.

Amúgy én sem mertem elkészíteni.

2013. jan. 25. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Az Aldiban és még sok helyen csak előrecsomagolt védőgázzal "tartósított " húsokat lehet kapni.

Párszor én is belefutottam akciósba, és nem bírtam ellenállni, de én sem szeretem. -ugyan ki nem dobtam, mert végülis főzve/sütve semmi baja nem volt -de azóta sem veszek ilyen csomagolású termékeket.

2013. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a csomagolás az oka? Az igazság az, hogy sajnáltam kidobni mert a színe friss volt, az állaga is teljesen jónak látszott, de a szaga elrettentett. Főleg, hogy a kicsi gyerekeink is ebből ettek volna nem kockáztattam.

De lehet, hogy valóban a csomagolás okozza.

2013. jan. 25. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A védögázas csomagolás annyit jelent, hogy levegö helyett nitrogént fuvatnak a csomagolásba, mert igy nem tud megromlani oxigén hiányában. A nitrogén a levegö egyik összetevöje, az emberre nézve teljesen ártalmatlan gáz, viszont amikor kibontod, jellegzetes szagot áraszt. Ettöl a húsnak semmi baja sincs, és pár perc után a szag is elillan.
2013. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a védőgáz (nitrogén, oxigén és szén-dioxid keverék) miatt van ilyen illat, de ez pár perccel a felnyitás után már sehol sincs.


Személy szerint nekem ez megnyugtatóbb, mint a napok óta a félig nyitott pultban üldögélő húsdarab, amit a ki tudja milyen gyakorisággal tisztított darálón küldenek át...

2013. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most már én is utána néztem ennek a csomagolási technikának. Így azért nyugodtabb vagyok. A kidobott termék meg tanulópénz volt. :)

Bár inkább dobjam ki feleslegesen, mint kapjunk valami guszta kis fertőzést!

2013. jan. 25. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!