Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem lesz szép magas a...

Miért nem lesz szép magas a muffinom?

Figyelt kérdés
Akárhogy sütöm,akármilyen receptet próbálok ki,egy darabig feljön,majd ráfolyik a formára és a végén ronda nagy kalapja lesz,mint egy gombának.Ha kevesebb tésztát teszek a formába,akkor meg összeesik.Miért?
2008. jún. 3. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
VALÓSZÍNÜ TÚL SOK SÜTŐPORT RAKSZ A TÉSZTÁBA.PRÓBÁLD A FELÉVEL MEGCSINÁLNI.
2008. jún. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy pici sütőpor illetve szódabikarbóna segíthet, az enyém mindig nagyon szép magas. Na meg ne nyitogasd rá túl gyakran a sütőajtót és várd ki, amíg valóban megsül, csak aztán vedd ki! Ha nem eléggé sült át, akkor is öszeesik. Tapasztalatom szerint kb.20-25 pec kell 200 fokon a muffinnak, légkeverés nélkül, alul-felül sütöm.

Sok sikert!

2008. jún. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

180 celsiusfokon sütom 20-25 prcig

szerintem írd le a reeptet amit csináltál és elmondjuk, hogy mi nem jó benne.

2008. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

22 dkg liszt

1 sütőpor

14 dkg cukor

1 tojás

3-4 dkg kakaó

10 dkg vaj vagy marga

csipet só

2 dl tej

Ezt a receptet csináltam legutóbb.Lehet,h szódabikarbóna kellene bele és kevesebb sütőpor?Egyébként finom a tészta,csak összeesik.Nem szoktam nyitogatni a sütőajtót.Köszönöm a válaszokat!

2008. jún. 4. 10:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok a sütőpor, egy fél is elég lenne.
2008. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg a sütőpor!

Szódabikarbóna se kell bele.

Cukor, tojás, vaj/margarin, tej. Ezeket kell egyszerre kikeverned. Utána jöhet a kakaó, vagy amit akarsz, lisztet keversz hozzá, annyit, amennyit felvesz. Ha kevés, nem fog megsülni, csak folyni fog. A lisztre teszel max. egy kiskanál sütőport. Összedolgozod, aztán tehetsz a tésztájába csokireszeléket, lekvárt, vagy valami gyümölcsöt, mogyorót, akármi, majd kanállal belekanalazod a sütőpapírba a feléig, 3/4- ig. Előmelegített sütőben 180 fokon, 25-30 perc alatt megsül, feljön, gyönyörű lesz. Ne nyisd rá az ajtót, ettől esik össze.

Sok sikert! :-)

2008. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden válaszolónak köszönöm,h írt, kipróbáltam és tényleg a sütőporral volt baj. Legutóbb csak 1 kiskanálnyit tettem bele és tényleg szép magas lett. Mindenkinek köszönöm.
2008. jún. 8. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!