Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A krumpli héja ehető?

A krumpli héja ehető?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy héjastól főzöm meg és utána karikára vágom. De nem hámoznám meg. A most kapható krumpli héja is jó, vagy csak az újkrumplinak?

2013. jan. 27. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
én sokszor csinálom a mikróban, a régi krumplit megfőzöm és megeszem a héját is, ehető.
2013. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha megzöldül a héja, azt nem tanácsos megenni, felhalmozódik benne a solanin nevú alkaloida. Amúgy meg célszerű nagyon-nagyon megmosni, mert ugye ha trágyázták is...
2013. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Tulajdonképpen a krumpli semmilyen része nem volna ehető.


[link]


Ezt nem árt mérlegelni.

2013. jan. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak a héjában sült krumpli héját eszem meg, az finom.

de próbáld ki a főtt krumplit hájastól megenni, ha ízlik akkor gond egy szál sem.

2013. jan. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ehető!
2013. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hóvirágszál válasza:

a sütőben héjában sült krumpli héja ehető, főzve viszont nem kellemes az íze, hacsak ki nem kevered az egészet krumplipürének egy robotgéppel ( ettem már így is és finom volt)

de a főtt krumplihéj magában nem valami finom

2015. márc. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!