Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet ebből valami, érdemes...

Lehet ebből valami, érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés

Nos, valami kekszgolyóhoz hasonlót szeretnék kreálni, de nincs kekszem és nem is szeretnék rá most költeni, ha nem muszáj, ezért kitaláltam, mi lenne, ha pirított kenyérmorzsával helyettesíteném a darált kekszet?A cukros darát amúgy is szeretjük.

Nos, úgy képzelem, hogy a pirított, cukrozott darához annyi tejet és vajat adnék, hogy gyúrható legyen, kakaóval és egy nagy citrom levével ízesíteném, aztán a golyókat csokiban megforgatnám.

Mit gondoltok ez így ehető és elkészíthető lenne?


2013. jan. 28. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ehető lenne. a keksz is liszt és cukor.

ha van otthon egy kis lekvárod is, azzal még jobban össze tudod fogni.

ha a golyók készek, tedd fagyasztóba és kb fél óra múlva fogiszklóra tőzve mártsd olvasztott csokiba. azonnal rádermed, és magyon finom lesz.

2013. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

vagy lepirítod a morzsát, cukorral, felengeded tejjel és mint a darát nagyon sűrűre főzöd. végén bele egy kis vajat, majd ízesítheted, amivel akarod.

kissé kihűlve lehet formázni és pl csokiforgácsba, vagy kakaóba forgatni.

2013. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez hasonló, mint tegnap valaki kérdezte, hogy sertés tarjából készíthet-e steak-et. Én írtam neki, ha akarja, miért is ne.

Erre pont ő osztotta ki a fejemet, hogy semmit sem értek a főzéshez, stb. stb. és tiszta hülye vagyok, hogy egy ilyen kérdésre igennel válaszolok.

Ezek után, erre a kérdésre ugyan mit lehet válaszolni???

2013. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nos, én biztos nem oktatnék ki senkit.Épp azért kérdezem, mert ezt speciel nem tudtam eldönteni, mivel morzsával még nem nagyon kísérleteztem és nem akarok moslékot gyártani.

Igen, végül is liszt meg..izé...szóval, abból van, amiből a keksz, csak kissé más az íze meg az állaga, azért voltam bizonytalan.De akkor most már bátran kipróbálom!

2013. jan. 28. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!