Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fél kg csirkemellből mit...

Fél kg csirkemellből mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
tudom, tele van a net recepttel mégsem találok nekem valót. Lehet valami tepsis vagy akár natúran-valami kis fűszerrel kisütni; az "extra" fűszereket mellőzném és a zöldségeket is. Valami ötlet van?:)
2013. febr. 6. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Kevés ecetet (ha van balzsamecet, az a legjobb) összekeversz sóval, borssal, mézzel, mustárral, esetleg piros arannyal, meg kevés olajjal, a felszeletelt hús beleforgatod és hütöben leglább fél órát érleled, utána forró serpenyöben kisütöd, amig szép szine lesz - de figyelj, mert könnyen leég.

Mellé rizst, krumplipürét adhatsz, meg valamilyen salátát.

2013. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bumbi02 ***** válasza:

Pirítsd meg mindkét oldalát a sóval, borssal, bazsalikommal fűszerezett szeletelt csirkemellfiléknek, tedd őket tepsibe, és tegyél a szeletek tetejére egy-egy szelet paradicsomot, és arra pedig egy-egy szelet mozzarellát (más sajt is lehet:)), és így süsd meg sütőben:) Könnyű étel mind a gyomornak, mind a szakácsnak:)


Verzió 2.


A csíkokra szelt csirkemellfilét fűszerezd be (só,bors, majoranna, mustár) kevés olajon, kevéshagymával pirítsd meg, és dobj közé előre megfőzött kockázott/vagy hasábraszelt krumplit. Kicsit összepirítod, hagyod összérni az ízeket, és máris van egy "csirke-brassóid"..:) Kevés csilivel szerintem nagyon jól fel lehet dobni:)


Verzió 3.


Szeleteld fel a csirkemellfilét, és borsozd be, és tekerd be baconszalonnával, majd süsd meg így:)


Verzió 4. (kedvencem:))


A csirkemellfilét szeleteld fel csíkokra, fűszerezd ízlés szerint (én só,bors,kakukkfű,bazsalikom párti vagyok). Verj fel pár tojást, keverj hozzá reszelt sajtot. A csirkecsíkokat először lisztbe, aztán ebbe a sajtos-tojásos keverékbe forgasd bele, és tedd egy alufóliával, majd baconnel kibélelt őzgerincformába, a tetejére pedig szórj vastagon sajtot:) Be a sütőbe:) Ha kész van, kicsit hagyod hűlni, majd ki tudod burítani a formából, és könnyen tudod vágni:) Nagyon finom, krumplipürével, vagy egy kis rizibizivel szerintem isteni:)

2013. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

tejfölös-fokhagymás mártásban is fincsi... :)


[link]

2013. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
huu nagyon szépen köszönöm az összeset, az a paradicsomos nagyon jól hangzik:)
2013. febr. 6. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!