Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A faszén az füstölve ég? 2,5...

A faszén az füstölve ég? 2,5 kg faszénnel körülbelül meddig lehet sütni?

Figyelt kérdés

Tapaztalatlan vagyok ilyen téren, köszönöm a válaszokat

:D


2013. febr. 16. 16:58
 1/1 doboszoli ***** válasza:

Begyújtáskor füstöl, persze. Ha arra gondolsz, zárt helyen nem túl bölcs dolog grillezni.

Javaslatom:

Tedd a sütőbe az összes rá szánt faszenet. A begyújtás hozzávaló alkoholos gyújtófolyadékkal is történhet, én jobban szeretem a gázperzselőt.

Amikor a faszén teljesen átizzik, és a tetején a teljes felületen fehér hamu képződik, kezdheted a sütést. A sütés intenzitását a sütőrács közelítésével, távolításával lehet variálni.

A fenti mennyiségű faszén, a levegőzéstől függően (sütője válogatja) fél-háromnegyed órás sütési időt biztosít, de egy óránál semmiképpen nem többet.

Ajánlanám, hogy mindenképpen nagyon szűk körben, vagy egyedül süss elsőre, mert nagyon mellé lehet nyúlni, ha nincs benne gyakorlatod. Igen kellemetlen, ha egy 20 fős társaság intenzíven (és éhesen) pislog a tálba, kezében koromfeketére égett, vagy rágós húst szorongatva...

2013. febr. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!