Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pálmazsírral kapcsolatos...

Pálmazsírral kapcsolatos tapasztalatok? Milyet nem érdemes venni, mennyiért veszitek? Mindenhez ezt használjátok?

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Nekem bevált ,sok mindenre használom ,de nem csak az olajat is : A pálmazsir ha jól emlékszem 1 l volt 2000ft körül . ÁZSIA BT


Szilárd halmazállapotú, kb. 34-36 fokon olvad fel, füstölési pontja pedig meghaladja a 240 fokot. Kiválóan alkalmas zsírban sütésre, mert összetevőinek köszönhetően nem hagy kellemetlen szagot sütés tán. Szavatossági ideje legalább 2 év, így sokáig használható. Alkalmas sütemények, tészták készítéséhez és akár ételek alá is. Készülhet belőle vegetáriánus szendvicskrém-friss zöldfűszerekkel, hagymafélékkel dúsítva.

Sütemények közül a kevert tészták mint pl. a muffinok, lepények készítésénél helyettesíthető vele a vaj, margarin és az olaj.

2013. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem ismétlem az előzőt!:)

Pár hónapja vettem egy kókuszszírt, és nem csalódtam benne.

Telíti a gyomrot, jó hatással van az anyagcserére, sütikbe nagyon jól helyettesíti a margarint/vajat, azóta én nem is vettem egyiket sem, nem is kívánom őket.

Kókuszsírral is meg lehet kenni a kenyeret, rip-ropszokat, de semmi bajod nem lesz ha akár magába eszel egy kiskanálnyit.

Csokikrémet, fagyit és hasonló ínyencségeket is lehet házilag vele készíteni, mert visszaszilárdul 25 fok alatt.

A hajamat nagyon szépen rendbehozta, testápolóba, házi bőrradírba is nagyon jó, én már használtam magába epilálás után is, mert antibakteriális és gyulladáscsökkentő.

Nem okoz pattikat, inkább segíti a tisztulást.

Szóval elég univerzális a felhasználása.

Ne tévesszen meg hogy 85%-a telített zsírsav, mert ez koleszterinmentes, és növényi olaj, ha utána olvasol sok helyen leírják, hogy miért kedvezőek ezek a zsírok.


Természetesen emellett azért több fajta zsírt is be kell vinni, nem csak ezt.

2013. márc. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!