Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sikerült?

Miért nem sikerült?

Figyelt kérdés
Tegnap sütöttem sütőporral kenyeret,és nagyon tömör lett pedig egy egész csomag sütőport raktam bele.Amúgy az íze jó.Már unom az élesztőset,azt a jellegzetes gombaízt és ezért szeretnék sütőporos kenyeret enni nem vagyok kandidás.Ja és raktam bele joghurtot is,a recept szerint az is kell bele.
2013. márc. 3. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A sütöporos kenyér soha nem lesz olyan laza, mint az élesztös.


Ha a hagyományosnak túl élesztös ize van, akkor tegyél bele csak feleannyi élesztöt, mint a recept és hagyd tovább kelni - igy ugyanúgy megkel, csak nincs élesztöize.


Vagy a másik megoldás, hogy nem élesztövel, hanem kovásszal készited, akkor az állaga olyan, mint az élesztösnek, de nincs élesztöize.

2013. márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, a sütőpor más konzisztenciát ad. Mások ötlet, hogy tegyél bele aszkorbinsavat is, az is állagjavító.
2013. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó,és hol vegyek kovászt?
2013. márc. 3. 21:18
 4/4 anonim ***** válasza:
2013. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!