Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sűrgős kérdés: Van egy mikros...

Sűrgős kérdés: Van egy mikros muffin receptem, eddig sikerült is megcsinálom eddig mindig. Most már 3x nem sikerült. Mért? ) (részlet lenn)

Figyelt kérdés

A recept: 1dl olaj, 1dl hideg viz, 4tojás, 1vaniliáscukor, fél sütőpor, 25dkg lisz, 20dkg cukor.

Elkészités: mindent össze kell keverni, 1 jénai tálat kikenni vajjal, dióval megszórni, bele azt amit összekevertem és be a mikroba 9percre, majd ha leáll még 3percig benn hagyni.


MÉRT?: ugye ilyenkor a tészta felkel. Csak miután leáll a mikro sajnos össze is megy és ilyen kicsit gumis anyaga lesz. Mért van ez ?


2012. nov. 13. 15:47
 1/9 anonim válasza:
19%
A mikró káros hatásairól még nem hallottál? Muffint semmivel sem nehezebb és időben sem sokkal több sütőben sütni. Gondold át. Mikró előtt is ettek az emberek sütit.
2012. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom az eddig sikerült nyáron, melegebb időben volt. Esetleg benézel valami arányt, másik a jénai tál, a mikró stb., ...

Én is próbáltam egyszer, szerintem jobb megtanulni normális sütit sütni.

Sajnálom, így leírva a kérdésedre, nem tudom a választ!

Keress a neten másik receptet, talán....

Szerelem, szex... :D:D:D

2012. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Mivel az előbb beirtál a szexualitás kategoriába ,mert anyira akarod a választ ezért adok. Ugyan a sűtéshez nem értek ,de segiteni segitek egy kicsit. Anyukád/apukád/feleséges/barátod vagy egyéb ismerősőd van aki tud segiteni? Mert ez attol függ mennyire sűrgősen kell a válasz.
2012. nov. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De kaptam választ :$ Bocsi.. :$

Sokat sütök, ált. sütőben, csak most ezt akartam..

Köszi azért a választ. :)

2012. nov. 13. 16:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát azért kellene mert 5re jönnek hozzám és arra akartam végülis.. De mindegy.. most nem kap sütit..
2012. nov. 13. 16:02
 6/9 anonim válasza:

Hideg a jénai! A mikro a tálat nem melegíti át, hideg marad. Azért kell benthagyni, hogy lassan hűljön ki a tészta, akkor nem esik össze. A Te jénaid valószínűleg hideg, ahogy a mikro leáll, a tészta nem melegszik tovább, hanem a tál hirtelen hűti vissza.

Amíg összekevered a tésztát, rakd forró vízbe a tálat, töröld el és úgy bele a cuccost!

2012. nov. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
süss sima muffint sütőbe
2012. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

(A mikrohullámú sütő frekvenciája megtalálható a sima gázlángban is, csak itt a többi frekvencia nincs meg. Semmi jelentősége.)


Nekem az a fura, hog yén úgy tudtam, muffin az, ami ilyen kis kerek papírkosárkában van sütve. Ez inkább brownie-nak hangzik, csak az meg kakós-csokis.

2012. nov. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mai vendégednek már mindegy, de legközelebbre:


[link]


Én ezt nagyon gyakran csinálom, fel lehet dobni mandulával/dióval.

A kezdéstől számított 45 perc múlva enni szoktuk melegen.

2012. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!