Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lehet az oka, hogy olyan...

Mi lehet az oka, hogy olyan sok ideig tart nekem egy átlagos napi ebéd megfőzése? Ti mennyi időt töltetek a konyhában?

Figyelt kérdés
Igaz van két pici gyermekem, akik megnehezítik a főzést, de tőlük függetlenül is eltart akár 3-4 óráig, míg elkészül egy ebéd.Mindig főzök egy levest és valami másodikat.Persze ha tésztát főzök ki, az kevés idő,de minden más sokáig eltart.A gyerekek miatt nem tehetem meg, hogy egész délelőtt a konyhába legyek, hogyan csináljam?Nektek mennyi ideig tart a főzés?
2013. márc. 11. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez leginkább attól függ, hogy mit főzöl? Vagyis, hogy amit főzöl, annak mennyi az elkészülési ideje?

Szerintem nincs rá külön kaptafa, mert nem lehet minden esetben ugyanazt az elvet követni.


A húsokat előző nap délután minden főzésre előkészítem: átpucolom, felpucolom, összedarabolom, vagy éppen ha sütnivaló be is sózom, fűszerezem előtte való napon.

Ha pl. tepsiben (sütőben) sütsz valamit, akkor én biztosan először azt raknám be a sütőbe, és amíg az sül, addig van időd a levest, ill. a sülthöz való köretet elkészíteni a felső lángokon.


De ha pl. egy masszív marhapörkölt, akkor igyekeznék először azt felrakni, mert igen hosszú a főzési idő, és amíg az pöcörög a födő alatt, addig a többit (leves+köret) megcsinálod másik lángokon.


Szóval először a leghosszabb elkészülési időt igénylő ételt rakd fel, addig a többit meg tudod csinálni. Ez esetben kb. annyi időt töltesz a konyhában főzéssel, amíg az a valami elkészül.

Tegnap pl. csirkemelléből készítettem gyenge húslevest borsóval, zöldséggel, apró tésztával. Feltettem a husit, alig forr fel, beleraktam a fagyasztott zöldséget, borsót, kb. fél óra és már készen is volt.

Az idő alatt előkészültem a vadashoz (most ezt is csirke-melléből): hagymát pucoltam, megdinszteltem, rá a zöldség és a husi, felengedtem húslével, stb. stb. Ez is készen lett kb. 35-40 perc alatt. Mellette egy kis rizst főztem. Az egészre egy bő órahossza most elég volt.

2013. márc. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, ha nem gyenge csirke-mellből főztem volna, hanem egy fincsi tanyasi tyúk, vagy kakas, akkor ugyanezek nekem is minimum 2,5-3,0 órát igényeltek volna, mert annak a mellehúsa az életben sem fog fél óra alatt megfőni! :))))
2013. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Idő beosztás ,és a munka folyamatok beosztása a legfontossab : Ezt kell megtanulni ::

Hétköznap csak egyszerü dolgoknak állj neki ,aztán a hétvégén amikor otthon van a párod akkor probálkoz bonyolultabb dolgokkal . Ha teheted 2 napra főz .

Ne izgulj bele fogsz jönni az idő beosztásba is az évek és rutin majd hozza magával.

2013. márc. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azóta gondolkodtam: persze, egy vasárnapi ebédre, ezek szerint minimum 4 főre, 3-4 óra valószínű nekem is kellene. Más dolog, hogy én egymagamra főzök, hiszen a több, ugyanabból már eleve lassabban forr fel. És ha a gyerkőceidnek még harmadik fogásként sütsz is valamit, igazán ne légy magaddal elégedetlen.


Először gondolatban rakd össze, pl.

- felteszem a marhahús levest

- felteszem a csirkepörit

- megpucolom a leveszöldséget

- bekapcsolod a sütőt a piskótának

- megkavarod és bedugod a sütőbe a piskótát

- felteszed a nokedli vizet

- megkavarod a nokedlit

- leszűröd a levest, és befőzöd a leves-tésztát.

Kész az ebéd!

Szóval gondolatban, és akkor már egy idő után szinte automatikusan fogod csinálni egyiket a másik után, mert ugye közben oda tudsz figyelni, hogy lángot takarékra venni, vagy a levesbe a zöldséget belerakni. Ne aggódj, menni fog!

2013. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!:)

Biztos, hogy hiányzik még a kellő rutin, a munkafolyamatokat nem szervezem meg hatékonyan.Meg szerintem lassú is vagyok.

2013. márc. 11. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne keresd magadban a hibát, mert annál rosszabb nincs!

Fogd rá a gázra, hogy nincs fűtőértéke, ezért fő meg rajta a kaja. Hogy azért nem tudsz két művelet között meglevő pár üres perc alatt elmosogatni azt az 1-2 koszos tálat, stb. mert a vízmelegítő lusta, stb. stb.

Bármi, bárki lehet oka, csak te nem! érted? A saját konyhádban te vagy a legtökéletesebb, mindenki más ott csak utánad következhet! :))))

2013. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, tehát én vagyok az úr a konyhámban:))))
2013. márc. 11. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!