Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az alapanyag amiböl midig...

Mi az alapanyag amiböl midig tartasz otthon + mennyiséget és mennyit?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok . szeretném a kamrámat feltölteni úgy hogy mindenböl legyen kicsi + .. Csak nem tudom miböl ,hogy érdemes bespájzolni ..


Köszönöm ...


2013. márc. 22. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:

pirospaprika,bors,só,zöldfűszerek,étolaj,zsír,liszt,zsemlemorzsa,cukor,hagyma,fokhagya,só,rizs,krumpli,tészta ezek az alapok amik vannak a spejzba nálam és mindenhez kellenek szinte.

Ha akciós a hús abból is szoktam venni többet és 1-1 adagonként,vagy ha kevesebb csak lefagyasztom.

Hűtőbe margarin,szalámi,sajt,zöldség,tej, ketchup,majonéz,mustár,tojás az ami mindig van bent.

Így egyszerűbb a dolog,mert következő főzésnél már szinte csak pár dolgot kell vennem,amit megkíván a recept és így tudok spórolni is,vacsora is mindig van hogy mit üssek össze.

2013. márc. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapélelmiszerek pl liszt, cukor 5-6 kiló, pirospaprikát indig félkilóbként veszem termelőtől, ahogy fogyni kezd, rendelem a másik adagot. zsír, 2-3 kiló, olaj 1-2 flakon,

fűszerek mindenféle, ( bors, majoranna, kömány.... de rengetegfélét használok 2-3 zacskónyi) só, búzdara 1-2 kiló, prézli 1 kiló kb, rizs 2-3 kiló, száraztészták vegyesen 3-4 csomag.Paradicsomsűrítmény,halkonzerv, pár dobozzal. ecet 2 liter.

Sütési kellékek, van. cukor, sütőpor, puding, porélesztő,tortazselé, mazsola, fahéj... mindenből van tartalékban.

fagyasztóban kb 3 hétre való hús, több csomag borsó, zöldbab, zöldségkeverékek. itt tartom a szárazbabot, lencsét, sárgaborsót is, kb 2-2 félkilós zacskóval.

magam is fagyasztottam dolgokat, amik kitartanak a friss megjelenéséig. (sok petrezselyem, zeller stb )

krumplit , hagymát általában 5 kilós csomagokban veszek.

Uht tej egy kartonnal.

A sima hűtőben napi dolgok vannak, vaj,sajtok, megkezdett tej, tojások, felvágottfélék, sok joghurt, gyümölcsök.

hetente vásárolunk, ilyesmiből nem tankolok be nagyobb mennyiséget.

2013. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fűszerek:

só, bors, oregánó (erre a helyesírás-ellenőrző beajánlotta nekem, hogy legyen szurokfű....wtf?:D), bazsalikom, majoranna, kakukkfű, fehérbors, szerecsendió, valamilyen grillfűszer, chili, fokhagymasó, fahéj, kömény, rozmaring, petrezselyem, pirospaprika, leveskocka.


Sütéshez: Cukor, liszt, cukrozatlan kakaópor, habfixáló, zseléfix, élesztőpor (persze a kocka élesztő jobb, de ez vész esetére van:), keményítő, porcukor, sütőpor, vaníliás por, aromák (elsősorban rumaroma), ét-és tejcsokoládé sütéshez, bevonómassza.


Tésztafélék és rizs: spagetti, csigatészta, tarhonya, barna és fehér rizs, kagylótészta, lasagne lap, cérnametélt.


Elálló zöldségek:

pár kiló krumpli, szárazbab, répa és egyéb leveszöldség, vöröshagyma, fokhagyma, konzerv kukorica, gomba és paradicsom-paprika.


Mélyhűtőben:

Dió, gesztenyemassza, pár kiló fagyasztott hús - ami éppen marad, azt elrakom, és így ha nincs otthon friss, csak ki kell olvasztani -, steakburgonya (mert azt szeretem:), vegyes zöldség, erdei gomba mix, gyümölcs mix, kb. 15 dekánként elfagyasztott sajt.


Hűtést nem igénylő tejtermék vész esetére: egy-két doboz tartós tej, tejszín, habtejszín, kávétejszín:)


Azt hiszem ez minden :)))

2013. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
+ napraforgó és olívaolaj, kókuszreszelék, mandula, dió, szezámmag, panír! :D ezek kimaradtak...
2013. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez erősen személyfüggő... Én pl. rengeteg lenmagot és semennyi lisztet sem eszem. Úgyhogy a saját igényeidet kell felmérned :) Gondolkodj el, mit szeretsz, mi fontos Neked... S ha elfeledkezel valamiről, az sem akkora gond, mert amikor előjön a probléma, megjegyzed s kialakul, hogy miből mennyit vegyél.

De ha teljesen átlagos a táplálkozásod, akkor a többiek azért adtak ötleteket.

2013. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Liszt nekem csak a rántás,habarás miatt van itthon,szoval abbol nem spajzolok.Száraztészta van altalaban 5 kilo,minden fajtabol összesen.Füszerek alap.Tartos tejet veszek kartonszamra,illetve üditöket.Ezenkivül tojas van mindig 20-30 db.Fagyasztott zöldsègek,husbol is mindenfajtabol fagyasztva legalabb 1-2 kilo.Felvagott is van mindig,illetve vaj,lekvar,mèz,nutella,tea.Friss gyümit ,paradicsomot,paprikat hetente veszek .hagyma ket kilo krumpli 5 kilo egy honapban.Nem hianyozhat a kávé,kristalycukor sem.Ha nincs idöm fözni arra az esetre vannak itthon zacsis krémlevesek,fagyasztott halrud,konzerves hal.Ezek vannak mindig.Illetve kihagytam:rizs,kenömàjas,sajt,joghurtok,nasinak csipsz,keksz,csoki
2013. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mélyhűtőben mindig van hús, fagyasztott zöldségek és gyümölcsök (ez változó, de általában vajbab, brokkoli, zöldborsó, kockázott vöröshagyma, hasábburgonya ill. zöldségkeverékek, eper, málna, erdeigyümölcs mix), kenyér, mirelit ételek (pl hamburgerhús, de azt ha tehetem én csinálom, halrudak, virsli stb) és túró.

A hűtőben 10-20 tojás, vaj, kolbász, szalonna, zöldségek, gyümölcsök, mustár(több féle), ketchup, majonéz, torma, különféle öntetek(sós és édes is), lekvárok, mogyoróvaj, citromlé, tejföl, sajt, krémsajt.

A szekrényben tészta (levestészta, spagetti, fodros nagykocka), rizs (jázmin rizs, "mezei" rizs és rizottó rizs), liszt, cukor, porcukor, zsemlemorzsa, tej, konzervek (hal, májkrém, vagdalt, kukorica, borsó, csicseriborsó, azuki vörösbab, néha egytálételek is mint pl sólet), búzadara, keményítő, agaragar, rizsliszt, befőttek, juharszirup/golden syrup, zabpehely (nagy és kis szemű), kukoricapehely, müzli, gabonapehely, szárazbab, lencse, sárgaborsó, szezámmag, lenmag, leveskocka, fűszerek, kenyérliszt, burgonya, vöröshagyma, lilahagyma, fokhagyma, mikrós popcorn, chips, csokoládé.

Sütéshez vaníliakivonat, vanillincukor, rumaroma, mandula aroma, menta kivonat, sütőpor, élesztő, száraz élesztő, szódabikarbóna, csokoládécseppek (ét és tej), szórócukor, ételfesték, dobozos icing, darált háztartási keksz, kakaópor, pudingpor.

Tuti kihagytam valamit, nem túl szisztematikusan soroltam fel, csak ahogy éppen eszembe jutott.. De nem biztos, hogy neked erre mind szükséged lesz, magadnak kell kitapasztalnod, hogy mi az, amire szükséged van és gyakran nyúlsz utána.

2013. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!