Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak tojásból és kakaóporból...

Csak tojásból és kakaóporból álló piskóta működőképes lehet?

Figyelt kérdés

[link]

Találtam ezt sütit és a piskótája elég érdekes, csak tojás és kakaópor van benne. Ebben a formában ez elkészíthető? Alapvetően diétás dolgot szeretnék előállítani, lisztmentesen.

Szóval ha ezt így megsütöm egy tortaformában akkor az egy ehető piskóta lesz?


2013. márc. 25. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Én olyat ettem, amibe liszt helyett kókuszreszelék volt, az nagyon jó lett :)
2013. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt még nem próbáltam, de olyan tortát sütöttem már, aminek csak tojás és gesztenyepüré volt az alapja, semmi liszt. Annak az volt a titka, hogy nem volt szabad túl gyorsan, túl nagy lángon sütni. Ha az működőképes, akkor végül is ez is elképzelhető, hogy jó.
2013. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagy mennyiségű kakaó kellene bele, de úgy szerintem nem lesz jó.
2013. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam 4 tojásból próbálom meg, fele adagot, 1 ek kakaóporral. Csak nem tudom, hogy a tojás így milyen állagúnak sül meg, mindenféle liszt nélkül.

A recept csak annyi, hogy a kakaóval és édesítővel kihabosított tojássárgáját elkeverem a felvert fehérjékkel és megsütöm. Ebből milyen állagú valami lesz? Inkább habosabb?

Nekem az is jó, nem tortát szeretnék belőle, csak olyasmit, amire kenhető lekvár pl.

2013. márc. 25. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha csak tojásból van, akkor szerintem olyan íze lesz, mint egy tojáslepénynek, valami kellene még bele, ha nem liszt, akkor darált mák, vagy dió/mandula, hogy süti állaga/íze legyen.
2013. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

[link]



Én ezt egyszer megsütöttem (csak a tésztáját, a töltelék túrós volt). Pontosan a leírtak szerint csináltam és majdnem olyan jó volt, mint az igazi kakaós piskóta.

2013. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez amit az utolsó linkelt kb ugyanaz. Akkor azt hiszem meg merem sütni, köszönöm szépen.
2013. márc. 25. 21:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Biztos jó lesz.

A felfújthoz hasonló állagú lesz a tésztád szerintem.

2013. márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!