Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Április 17 -én lejár a dijoni...

Április 17 -én lejár a dijoni mustárom szav ideje meddig használhatom utána?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A mustár nem romlik meg, csak veszit az izéböl.


Eleve a szavatosság lejárta NEM azt jelenti, hogy utána rossz, hanem a feltüntetet idöpontig GATANTÁLJA a gyárzó, hogy a szine, ize, állaga optimális marad. De mivel ADDIG az idöpontig garantálja, ezért még legalább 2-4 hétig nem változik a minösége, mert csak igy lehet biztos abban, hogy senki nem reklamálhat emiatt.


A fogyaszthatóság egész más téma, csak kevés élelmiszer van, ahol ilyen létezik. A mustárnál kizárt, hogy megromoljon, ehhez több évig kellene állnia olyan körülménye közt, ami ezt lehetövé teszi (pl napon, 30 fök felett, nyitva)

2013. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 hónap múlva is nyugodtan használhatod..
2013. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utána nyugodtan használhatod még hónapokig!
2013. ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem tartom hűtőben a mustárt, de már előfordult, hogy lejárt a szavideje vagy két hónapja, mert nem is figyeltem rá. semmi baja nem volt, és nekünk sem lett tőle.

Vagyis még legalább 2 hónapig nyugodtan fogyaszthatod.

Dijonink is volt egyszer kisüveges, de olyan erős volt, hogy legalább egy évig állt a spájzban miután már felbontottuk, annak sem volt semmi baja, csak akkor sem bírtuk megenni a csípőssége miatt:)

2013. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!