Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítség (? )! Kérlek titeket!

Segítség (? )! Kérlek titeket!

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy születésnapra kell(kéne) csinálnom egy baromi jó citromtortát.tudtok olyan receptet mondani ami eláll hűtőben 2-3napig?nagyon fontos.kedd kora estig várok minden választ/segítséget.!!köszönöm előre is a segítséget.:)
2013. ápr. 7. 14:46
 1/6 anonim válasza:

CITROM TORTA


18 dkg cukrot 6 tojás sárgájával habosra keverünk. Teszünk hozzá 1 citrom levét és héját, 10 dkg lisztet, 6 tojás kemény habját. Tortaformában sütjük, ha kihűlt 3 részre vágjuk. Krém: 1/4 liter tejet 2 evőkanál liszttel sűrű péppé főzzük. 15 dkg vajat 15 dkg vaniliáscukorral habosra keverünk, kihűlés után hozzá adjuk a pépet. A tortát megtöltjük és bevonjuk és csokoládé darabokkal beszórjuk

2013. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a google a barátod tudod-e ?:)

amúgy én ezt szoktam megcsinálni. könnyű finom és egyszerű:

[link]

2013. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Citromos túrótorta? Nagyon egyszerű, és KELL is állnia 1 napot legalább, hogy jó legyen!


Recept vázlatosan, ahogy én készítem:


Piskótalap

- 3 tojás szétválasztva

- 3 evőkanál cukorral habosra keverni a sárgáját

- 3 púpos evőkanál lisztet adunk hozzá

- a felvert tojásfehérjét hozzáadjuk

- kivajazott tortaformában megsütjük, előmelegítve 150 C°-on süssük, 20 perc alatt megsül, 10 percig ne nyissunk rá, utána felére levesszük. Ha nagyon gyorsan pirul jobban levenni.


Túrókrém

- 3 tojás szétválasztva

- 25 dkg cukor

- 1 margarin 25 dekás

- habosra kikeverni a sárgájával, teljesen habosra

- ehhez kicsinyenként, folyamatosan 1 egész citrom levét hozzáadni és a héját lereszelni, azt is bele

- ehhez fél kiló szemcsés túró, áttörni szitán, pépessé, ezt is belekeverni

- 1 zacskó vaníliás cukor bele

- 1 zselatin feloldani 3 deci vízben (melegíteni a vizet, de nem szabad felforralni, és ebben teljesen elolvasztani. megvárjuk, amíg kihűl, és akkor öntjük hozzá.)

- ezután adjuk hozzá a tojáshabot

- rárakni a piskótára, 1 napig a hűtőben tárolni.


A formába öntsd az egészet, és másnapra fog megszilárdulni a krém. Ekkor veheted le a csatos formát, és meg fog állni magában.


Citrommal, mentalevéllel, citromreszelékkel lehet díszíteni!

Így fog kinézni:

[link]

[link]

[link]

2013. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek..:)rendesek vagytok.!
2013. ápr. 7. 15:19
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mindmegette-s mojito tortát NE készítsd el, ha nem olvasod el a kommenteket!!!!!!!!!!!!


Én készítettem, elolvastam hozzá minden jótanácsot, kb. FELE ADAG cukor kell bele és más változtatások is (iszonyatosan túlédes a tészta és a krém is, abszolút nem citrusos). Csak figyelmeztetésül írom, ha arra esne a választás :)

Ja és a lime héját elég nehéz reszelni, valamint nagyon puha, apró darabokra kell, mert szemcsésen túl kereserű, nem finom.

2013. ápr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!