Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Laktató egészséges reggelik a...

Laktató egészséges reggelik a suliba?

Figyelt kérdés

Már unom hogy mindig kenyeret viszek sonkával, kolbàsszal...stb.

Mit vihetnék ? Amit könnyű megcsinálni és el is tudom vinni a suliba. Reggelente kb. 5 percem van max. 10 . Ötletek ? Ti mit visztek / mit csomagoltok a gyerekeiteknek ?? ?



2013. ápr. 11. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Saláták friss zsemlével/kiflivel (lehet magos, teljes kiőrlésű, sajtos, stb. változatos pékárukat venni hozzá). A salátát előző este össze lehet dobni, rengeteg féle van, ami nagoyn egészséges és laktató is. Pl. sajtsaláta többféle ízű sajttal, hagyma, paradicsom, olívaolaj, cézár saláta, svéd gombasaláta, görög saláta, mozarellás-paradicsomos saláta bazsalikommal, szezámmaggal...paradicsomos zöldbabsaláta, de egyébként ha nem elég laktató, a legtöbb salátaába illik a párolt csirkehús vagy a szalonna/füstölt sonkacsíkok. Halas saláták: majonézes tonhalsaláta, citromos-füstölt lazacos saláta, szardellás-brokkolis saláta, garnélasaláta, stb...


A salátákhoz hasonlóan változatos szendvicsek, olasz, görög, stb. módra, akár grillhússal, fetával, stb.-vel is...


Előző nap lehet kisütni túrós batyut, lekváros buktát, kakaós csigát, azt is lehet vinni...

2013. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1.hpzzászóló jókat írt, én is ilyeneket szoktam vinni+

akármilyen barna/magvas/teljes kiőrlésű kifli/zsemle

benne sajtkrém/körözött/tojsákrém sonka, sajt, főtt tojás és uborka, retek, paprika attól fog miket szeretsz

Kiflit megkenek mézzel utána túrót teszek bele megszórom fahéjjal és kész is

vagy ugyanígy csak lekvárral kenem meg(meggyel jó kis savanykás íze lesz, igazán üdítő

zsömlét rántottával is megtudsz tölteni+paradicsom

sütőben sütött stefánia vagdalt/husok/halak zsömlébe téve+csalamádé vagy uborka-ezek persze előző nap elkészítve

tipikus finom reggeli a zabkása, 5-6perc főzési idő kell, tehetsz bele reszelt almát, narancsgerezdeket, kiwit stb

előző nap sütött zabkorpából palacsinta túrós-fahéjjas-meggyes töltelékkel, vagy amit szeretsz benne, ki ételhordóba téve vagy alufóliába feltekerve

tortillaát tudsz sütni és akármivel megtölteni

különféle salik(sajt, hús, hal, tehetsz bele magvakat stb)

diákcsemge, mogyoró, dió, tökmag gyümölcsök ezekből összelehet dobni salikat

ha sok órád van vihetsz főtt rizs husival vagy hallal, vagy tojás paradicsom stb ez hidegen is jó

kefír vagy joghurt is jó, én ilyen fél literest szoktam venni és ha 4órám van pl akkor azt eszem reggelire és itthon majd kicsit kiadósabb ebéd

2013. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!