Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A zöldborsó pörkölt és a...

A zöldborsó pörkölt és a zöldborsó főzelék között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Zöldborsó pörköltet még nem készítettem, de gondolom az sós, hagymás, paprikás, nincs liszttel sűrítve. A zöldborsó főzeléket nálunk édesen készítjük tejjel és liszttel sűrítjük.
2013. ápr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Így van, én mindkettőt készítem.

A zöldborsó pörköltnél a borsót egy pörkölt alapra öntöm. A főzelékhez pedig tejben főzöm. A pörköltöt nokedlival, a főzeléket sertés pörkölttel vagy fasírttal esszük.

2013. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TaKy99 válasza:
46%

Az egyik egy pörkölt, a másik egy főzelék...


Zöldborsópörkölt:

A kockára vágott sertés-, vagy akár szárnyashúsból a szokottnál hosszabb lére eresztett pörköltet hagymás alapon, paradicsommal, paprikával, fűszerpaprikával félig megfőzzük. Ezután beletesszük a zöldborsót, a zúzott

fokhagymát, az őrölt borsot, s az apróra vágott petrezselyemmel ízesítve készre főzzük. (A szaftba tehetünk pici cukrot is, így még finomabb lesz az íz.)

Pörköltekhez illő kifőtt tésztával, vagy nokedlival tálaljuk.


Borsófőzelék:

A borsót beletesszük a tejjel elkevert lobogó vízbe, és 10 percig főzzük. Közben sózzuk, borsozzuk, cukrozzuk és apróra vágott friss petrezselyemzölddel ízesítjük.

Mikor a borsó már puha, hozzáadjuk a liszttel és őrölt pirospaprikával csomómentesre kevert tejszínt, és még további 5-6 percig főzzük.

Sült virslivel, sonkával, tükörtojással vagy főtt tojással tálaljuk.

2013. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Igen a hagymás, pirospaprikás pörköltalap a fő különbség, amennyiben pörköltet készítesz.

a főzelék vízben főve /párolva készül, kölönböző sűrítési eljárásokkal. rántás, habarás, staubolás (liszttel leszórás )ki hogy szereti.

A pörkölthöz valamilyen tészta, nokedli vagy rizsköretet adunk, de krumplipürével is szokták .

A főzelék valami húsos feltéttel, fasírt, sültkolbász, szelet sülthús.. stb, de bundáskenyérrel is finom.

2013. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek : Igy már értem ::

Zöld praclit küldtem mindenkinek..

2013. ápr. 12. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!