Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pulykamell sütése?

Pulykamell sütése?

Figyelt kérdés
Van 3 közepes darab pulykamellem. Egészben szeretném őket megsütni. Bekentem: olívaolajban elkevertem fűszereket + pirospaprikát. Kérdésem, hogy miben célszerűbb megsütni: jénaiban fedővel, vagy tepsiben lefóliázva? Esetleg másként? Még annyi, hogy kb mennyi idő alatt sül meg? Köszönöm válaszaitokat!

2013. ápr. 13. 08:21
 1/4 A kérdező kommentje:
És vizet kell alá tenni? (ilyet is hallottam)
2013. ápr. 13. 08:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindegy ,hogy melyikben sütöd . Kevés vizet tegyél alá ,azért ,hogy először párolodjon:Menet közben párszor locsold meg a kisült pecsenye lével igy biztos nem szárad ki a hús . Amikor megsült akkor vedd le a fóliát vagy jénai tetőt és ,grillen pirits rá egy kicsit igy kap színt .. Azt nem tudom ,hogy mennyi idő alatt sül meg de 1óra biztos kell neki..
2013. ápr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. ápr. 13. 08:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, én egy kis fokhagymával is megtűzdelném = pár helyen hegyes késsel egy kis lyukat vágnék bele, és felszeletelt fokhagymát tudnék bele.


Másként viszont imádom a rántott szeletet a pulyka melléből, akár síma rántott, akár valamivel (májjal stb.) megtöltve. Amit pedig már nem lehet szelni, azt a részét csíkokra vágom, és különböző mártásokkal, vagy tokánynak, esetleg zöldségekkel összepárolva is lehet készíteni.


De azokat a leeső részeket elkészítheted akár rizses húsnak is, vagy egy tányérnyi "palóclevest" is tudsz belőle készíteni.

2013. ápr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!