Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2 felnőtt emberre mennyi...

2 felnőtt emberre mennyi disznóhúsból főztök pörköltet és hányszor esztek belőle?

Figyelt kérdés
nagy családból (6 fős család) kerűltem ki és hozzá vagyok szokva a nagy adagok főzéséhez.de most nem tudom hogy két felnőtt emberre mennyi sertéshúsból főzzek pörköltet hogy ne legyen se kevés se sok,hogy ki kelljen lökni mert ránk romlik.
2013. ápr. 15. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Fejenként és adagonként 25 dekát számolj. Én 1 kg-ból kettőnknek két napra elegendőt főzök.
2013. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
1kg elég ,mert van hozzá köret is . igy 2napra elegendő kell ,hogy legyen
2013. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Fél kg húsból szoktam kettőnknek.
2013. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

értem.köszönöm a válaszokat!

kicsit nehéz lesz hozzá szokni az ekkora adagok főzéséhez,remélem nem szalad meg a kezem a fűszerezésnél sem :) nehogy hat adagra való fűszert rakjak 2 adagba valóhoz képest :D

2013. ápr. 15. 15:47
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ mennyire nagyétkű az a két ember.


Mi nem eszünk rengeteget,két napra 50-60 dekát csinálok meg,mellé krumpli vagy tészta

2013. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor Én kivétel vagyok, két kilót simán főzök, ami marad, ha marad, megy a fagyasztóba, és abból lesz az SOS-kaja.:) Így hívja a férjem amit a fagyóból vesz ki, ha nincs éppen főtt kaja.
2013. ápr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha nagyritkán kettőnkre főzök, én is félkilót számolok, de még ebből is marad egy kis adagnyi.

a fűszerezést kicsivel kezd, és menet közben pótold, ha szükséges.

hamar rá fogsz érezni az arányokra.

2013. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

SOS kaja :D ez nagyon tetszik!

eleinte nehéz lesz,de jó tanácsokkal láttok el és így gyorsabban fog menni az átállás :)

csak egy észrevételem lenne még:mindenkinek nyomtam a zöld kezet és még is azt látom hogy van aki már ötven valahány százalékra van lepontozva.ez miért van?hisz nekem mindegyikőtök válasza hasznos volt!

2013. ápr. 15. 16:25
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem csak a kérdező pontozhat, hanem bárki, aki olvassa a válaszokat. És mindenkit pontoznak, ha keveset főz, azért, ha sokat főz azért, ha másképpen főz mint más, akkor azért. Itt mindig, mindenért lehet lepontozni, és föl is, attól ki olvassa. :)
2013. ápr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
ja értem.de azt nem értem meg miért kell valakit azért lepontozni mert másképp csinál valamit vagy más a szokása.ez azért igazságtalan.na mindegy,nekem sokat segítettetek mindannyian!és köszönöm!
2013. ápr. 15. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!