Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi lencséből csináljak...

Mennyi lencséből csináljak lencsefőzeléket, ha ma megszeretnénk vacsorázni belőle ketten, illetve holnapra kellene még egy nagyobb adag?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
500g
2013. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kb 0,35-0,4 kg.

1 adagra kb 8-9 dkg-ot bőven elég számolni.

2013. ápr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

4 felnőttre és egy ovisra főzök fél kilóból főzeléket, és elég szokott lenni. igaz én egy kis sárgarépát is teszek bele, mert nagyon szeretik, és jó ízt is neki.babérlevet, és egy mielőtt teljesen megfőne egy fél mosott citromot is karikázok bele héjastól. ha puhára főtt, a babért és a citromot kiveszem, tejfölös-lisztes habarással sűrítem.kis cukrot, mustárt is teszek bele, hogy kellemesen pikáns legyen. mi így szeretjük, de olvastam már, hogy van, aki paprikás rántással rántja be.

Szokás, ízlés kérdése.

ez egy jókora adag szokott lenni.

2013. ápr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most ismerkedem az adagokkal 2 személyre főzésben. Nem rég csináltam fél kg lencséből főzeléket és 3 napig ettük. Legközelebb csak 25 dkg-ból készítem.
2013. ápr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Végülis fél kilóból csináltam, nem baj, hogy sok mert legalább holnap nem kell főznöm.:)
2013. ápr. 24. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!