Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 5 napja vettem gombát, hűtőben...

5 napja vettem gombát, hűtőben tároltam, nyersen. Ma is csináltam belőle kaját, lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés
Szombaton vettem a gombát, azóta már megette a nagy részét hétfőig. Ma csináltam három kisebb fej gombából tojásos gombát, lehet tőle valami bajom? Mert nem tudom, hogy a nyers gomba tárolható-e eddig.

2013. ápr. 24. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyire frissen vetted. Ha nem volt nagyon puha és sütés közben büdös, akkor minden ok. :)
2013. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Amikor pucoltam a héjától, kemény volt. Azt olvastam, ha a lemezei még nem feketések, akkor is jó. Elég szürkés volt. Aggódós vagyok, és jobbnak láttam megkérdezni. De finom volt, annyi biztos :)


Köszi a válaszod!

2013. ápr. 24. 21:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Néhány óra, és kiderül. :)

De nem hinném, hogy bajod lenne tőle.

2013. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Négy napos lefóliázott termesztett csiperke van a hűtőben. Holnap fogom kirántani. Kutya baja nincs. Legutóbb is 5 naposat rántottam ki.
2013. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi bajod!

Nekünk zöldségesünk van. Ha nem termelőtől veszed a gombát akkor azt alapból napokig hűtőházban tárolják, és úgy kerül a polcokra.


Én rengeteg olyan gombát eszek ami már nem piacképes. Mivel amit nem vesznek meg, egy idő után már nem is lehet eladni a kinézete miatt, hogy ne menjen kárba mi elkészítjük és megesszük.


Még nem volt bajom tőle, de azt nem tagadom hogy a friss az sokkal finomabb!!! :)

2013. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Figyelj a zöldség vagy gyümölcs nem az az étel amitől komolyan beteg lehet az ember, pláne nem egy hőkezelés után. A hús, tojás főként azok a termékek amiktől tartani kell, de ott is a hőkezelés csodákra képes. Természetesen ha a szokásostól eltérő a szaga, színe akkor már nem szabad semmit megenni, de nem párnapos zöldségre vonatkozik ez.
2013. ápr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NightV válasza:

a gomba nem zöldség de mégcsak nem is növény

biológia 6.osztály :D

off vége


kérdezőnek: ha nem plöttyedt nagyon,vagy nyálkás,büdös,akkor semmi baja.

2013. ápr. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szívből örülünk kedves utolsó, hogy sikerült kijárnod 6 osztályt.A kommented nélkül valamennyien hülyén haltunk volna meg.Amúgy az érzékszerveinkről is tanítottak bennünket, tehát a látás, szaglás, tapintás nyilvánvalóan nem okozhat problémát...

De feltételezem Te sem a cipőboltban veszed a gombát, hanem a zöldségesnél, vagy zöldségpiacon termelőtöl.

Offnak vége:))

A kérdezőnek: simán elfogyasztjuk az 5 nappal ezelőtt vásárolt, hűtőben tartott gombát.

2013. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mert az egyetlen fórum ahol találtam ilyesmit, ott egy "gombász" (a neten mondjuk bárki mondhatja magáról) azt írta, hogy max 2-3 nap, ha bolti, akkor is kb ennyi. Ha jól emlékszem.


De remélem akkor akinek szintúgy ez a problémája, most már itt megtalálja a választ. És persze nem lett semmi bajom :D

2013. ápr. 25. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!