Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy nyújtsam a bolti mirelit...

Hogy nyújtsam a bolti mirelit leveles tésztát, hogy aránylag normális téglalapot kapjak?

Figyelt kérdés
Már többször nyújtottam, de sosem sikerült egy téglalap formát kapnom. Sok elmegy így pocsékba. Hogyan csináljam?
2013. ápr. 25. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek nyújts meg a sarkait aztán kezd el a többi részét. Menet közben ha kezd eldeformálódni akkor nyújts megint csak a sarkán.
2013. ápr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, megpróbálom!

Nem vagyok kezdő háziasszony, de ez a nyújtás mindig kifog rajtam. Emlékszem nagymamám olyan formára tudta nyújtani, amilyenre csak akarta, Én meg egy sima téglalapot nem tudok összehozni belőle.:)

2013. ápr. 25. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Áh nyugi nekem sem mindig sikerül :D Pedig én cukrász vagyok és tanították :D Csakhát ha nem gyakorolja annyit az ember.... :D Sok sikert :D
2013. ápr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én rárajzoltam a tepsi méretét a deszkára:) (más tésztához, de ehhez is jól jön ) ennek közepére helyezem

a leveles tésztát, majd először a nyújtófával kezdem a rajz felé nyomni minden irányban. ahogy nagyobbodik a tészta és már nem kell akkora erő, akkor egy kemény folpackgurigával fejezem be a méretre nyújtást.

persze nekem sem sikerül mindig egyforma vastagra, de üsse kő, így is jó.

2013. ápr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. ápr. 25. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!