Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet kesziteni a mirelit...

Mit lehet kesziteni a mirelit franciasalatalapbol? A franciasalatan kivul?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Párolva hús mellé köretnek

Zöldség krém levest

2013. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megpárolva, főtt rizzsel összekeverve kitűnő köret.
2013. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Finomfőzeléket, már, ha szeretitek. én igen, és erre tökéletes ez az alap.
2013. febr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Levest,

főzeléket,

rakott zöldséget,

rízzsel párolva köretnek is kiváló,

párolva ketchuppal és fűszerekkel összekeverve (esetleg sonkacsíkokkal vagy bármivel dúsítva),akár önmagában is kitűnő pizzafeltét.

Tölteléknek töltött húshoz.Pl egész csirkecombhoz áztatott zsemlével,tojással összegyúrva.

Személy szerint én már csináltam a mirelit zöldség alappól fasírtot is magamnak,mivel nem nagyon eszem meg a húst.

Úgy készítettem:

Másfél bögre rizs,

kb 30 dkg zöldséget együtt egy edényben pároltam,a rizs mennyiségének a kétszerese vízzel.Leveskockát és fűszereket adtam hozzá.Elkészült.Beleöntöttem a tálba,hagytam kihűlni.Két tojást ütöttem hozzá.Majd annyi zsemlemorzsát adtam hozzá,hogy jól formázható masszát kapják.kb 3-4 evőkanálnyit.

Langyos vizes kézzel gombóckákat formáztam,majd meghempergettem zsemlemorzsába.

Bő,forró olajban aranybarnára sütöttem.

2013. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Húsleveskockából készült zselatinnal a párolt zöldséget őzgerincformában (esetleg egy kis csirkemellel is kombinálva ) dermesztve,nagyon szép hidegtálravalót lehet belőle készíteni.
2013. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ma készítettem ebédre pont ezt. Halat sütöttem és mellé köretnek ezt csináltam.Beleöntöttem még fagyosan a tepsibe, tettem rá margarint sót és főzőtejszint, megpirult és kész.
2013. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!